Norský válečník Skarin z Viking: Battle for Asgard
zdroj: Archiv

Norský válečník Skarin z Viking: Battle for Asgard

23. 2. 2008 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Pohlédli jsme norskému válečníku do očí a vypátrali jeho vzor. Kdo jím je?

U stánku Segy na GDC '08 nemohl chybět ani blonďatý Skarin z chystané third-person mlátičky Viking: Battle for Asgard. S obrovským mečem v jedné ruce a sekyrou v druhé si bude tento krvelačný válečník klestit cestu desítkami protivníků a nezastaví se ani před brutalitami, jako zadupávání nepřátelských lebek do země po vzoru Marcuse Fenixe z Gears of War. Pokud bychom však Skarina chtěli k někomu přirovnat, zcela jednoznačně se nabízí zbožštělý sparťanský válečník Kratos z výborné PS2 akce God of War.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Že jsme s tímto přirovnáním přestřelili? "Představte si to jako Thor of War," popisoval hru novinářům u stánku na GDC '08 s úsměvem Steve Groll ze Segy. Ne, inspirace hitovou akcí je zcela zjevná: oba hrdinové ovládají několk bojových technik, vícero zbraní i kouzel. Kratos disponuje schopností Rage of Gods pro zvýšení síly a rychlosti, zatímco Skarin si bude moci zapnout Rage Mode s týmiž účinky. Oba hrdiny pak dále pojí i krutý osud, kterému se podobně jako v řeckém dramatu nemohou vyhnout ani postavit.

Zatímco Kratos se s bohy do křížku dostal jen jednou, Skarin bude opakovaně usilovat o svrhnutí bohyně podzemí Hel a její nemrtvé armády. Podél norských ostrovů, které Skarin navštíví, bude osvobozovat zajaté vojáky z klecí nebo je najímat ve městech. Rekrutované spolubojovníky však nebude možné ovládat: sami si budou hledat nepřítele a pokud bude v blízkosti třeba magický obelisk Leystone (sloužící jako checkpoint), sami vás k němu dovedou. A konečně čas od času si Skarin na pomoc bude moci zavolat i obrovského draka.

Dovede norský válečník Skarin srazit svoji předlohu Kratose z konzolového trůnu? Asi jen stěží, lze vyčíst mezi řádky dojmů zahraničních redaktorů. Přesto se však v akci Viking: Battle for Asgard pro X360 a PS3 může skrývat větší potenciál, než se prvně zdálo: definitivně se to dozvíme 28. března, kdy hra vyjde (předobjednávka) - více v předchozím zpravodajství.
zdroj: 1UP

levis

Nejnovější články