zavřít

NHL 07 a FIFA 07 s českým komentářem zápasů

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Užíváte-li si každý večer na ČT2 kvalitní komentování fotbalových střetnutí z Mistrovství světa, máme pro vás ohromující novinu.

Jak jsme zjistili z několika na sobě nezávislých důvěryhodných zdrojů, bylo rozhodnuto o zrodu kompletně českých verzí kopané FIFA 07 a hokeje NHL 07. To znamená lokalizaci nejen všech textů, nýbrž také přítomnost českého komentáře přímo od dvou nejpovolanějších es v oboru, Jaromíra Bosáka a Roberta Záruby. Možná si teď říkáte, jestli to nebude jen taková finta jako před pár lety v NHL, kde se tímto rozumnělo pouze namluvení úvodních proslovů při zahájení utkání a zbytek dabingu přitom zůstal anglicky. V případě ročníků 07 by však mělo jít i o české komentování vlastního průběhu celého zápasu v obou hrách, přičemž u ledního hokeje se bonusem stane obsažení české extraligy.
Electronic Arts Czech na náš dotaz v této záležitosti nijak v uplynulých dnech nereagovali. Nicméně pokud opravdu chtějí navýšit počet jimi prodaných sportovních titulů v Česku (s nímž údajně nejsou spokojeni) a pokud platí zářijový termín vydání (NHL 14.9., FIFA 28.9.), mělo by si asi ústředí EA s oficiálním ohlášením a náběrem předobjednávek (např. z GameShopu) pospíšit, aby to pak nemuselo pracně dohánět televizními nebo billboardovými reklamami za mnoho milionů.

Co se týká náplně příštích ročníků her od EA Sports, zatím jsme proto odkázáni jen na takové útržky informací. Jako třeba ty na domácí fanstránce CZNHL.com, čerpající z blogu montrealských tvůrců, kteří prý hokej hráli (je mezi nimi bývalý profesionální hokejista), hrají nebo si kvůli své práci pořídili brusle :) NHL 07 proklamují jako úplně novou hru vyvíjenou primárně pro X360 / PS3 a více zaměřenou na simulaci skutečného hokeje, včetně specifických pohybů vybraných brankářů a včetně možnosti rozeznat některé hráče na ledě podle jejich zvláštního vybavení (Ovečkin s kouřovým plexi, Crosby s atypickými rukavicemi atd.). Na americkém obalu by měl být útočník Bostonu Mariusz Czerkawski, přičemž se speciální verzí obalu pro český trh se nepočítá.
zdroj: vlastní, CZNHL.com

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.