zavřít

Návrat domů v Silent Hill 5: Homecoming

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vojenský kamion mizí v podezřele husté mlze a vystresovaný voják dělá své první krůčky v hororové akci.

Válka není legrace a jestli si chce někdo hrát na citlivku, radši aby se vrátil domů. Podobný osud stihne i Alexe Shepharda, hrdinu hororové akce Silent Hill: Homecoming. Po sérii špatných snů o únosu jeho malého brášky je Alex radši poslán z tábora zpět domů, snad jen dočasně, aby se ujistil, že je všechno v pořádku. Jenže ono není..


Shephard's Glen, jak se hrdinovo domovské městečko jmenuje, totiž odpočívá v nezvykle husté mlze. Alex seskočí z trucku a pozoruje, kterak se mlha vzdouvá a nabírá směr, až to vypadá, že auto doslova sežrala. Celá úvodní sekvence je tak na efekt udělaná, že při průchodu kolem cedule oznamující vstup do města kamera dokonce uhne, aby dala vyjevit, jak nápis vystupuje z mlhy.

Následuje návštěva matky a další traumatický zážitek: žena téměř nemluví a vypadá, jako by se sama právě vrátila z válečné fronty s nějakým otřesným zážitkem. Během rozhovoru věčně těká očima někam do dálky a tak chvíli trvá, než z ní vypáčíte, že bratr skutečně zmizel, a spolu s ním i Alexův otec, který se syna vydal ihned hledat.


Silent Hill 5 Homecoming - sedmiminutový kompilát nových videí

Nebýt toho, že jde o animovaný filmeček, nejspíš byste se stále otáčeli a ujišťovali se, že vám za rameny nic nestojí. Vzduchem se totiž nesou podivné zvuky (jak je umí jen zvukový mistr série Akira Yamaoka) a ze sklepa je slyšet tlumené ječení. Už vám nabíhá husí kůže? Nic naplat. Alex se rozloučí s matkou a opatrně sestupuje po schodech..

Silent Hill: Homecoming vyjde v září pro X360 a PS3 - více v preview a dosavadním zpravodajství.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.