Námořníkem v Pirates of the Burning Sea
zdroj: tisková zpráva

Námořníkem v Pirates of the Burning Sea

13. 12. 2007 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tlumočení dojmů z testovacího brouzdání vodami Karibikem v onlinovce s propracovanými bitvami.

O Pirates of the Burning Sea se toho během bezmála pětiletého vývoje onlinovky napsalo hory. Díky příchodu otevřené bety, odstartované minulý týden, můžeme plynule navázat novými, konkrétnějšími střípky.

Jistá je přítomnost nejméně čtyř skupin zájmu - Britů, Francouzů, Španělů a pirátů, kteří jsou věčným a beznadějným lákadlem všech nehodných hráčů, takže jich zcela určitě nebude oněch proklamovaných 25%. Hra podporuje širokou vizuální úpravu charakteru včetně dobových specialitek (páska přes oko, evropská námořnická čapka). O něco zajímavější je jistě informace o "fasování" menších lodí do krušných začátků.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Boj na souši je údajně docela intiutivní a rozhodně není veden dvakrát čestně (alespoň v podání piráta). Jen si musíte dát pozor, jestli vás náhodou nějaká nelidská frajeřinka nestojí příliš mnoho energie. Zajímavější se však - i přes údajnou arkádovost - jeví potyčky uprostřed Karibiku. Jinými slovy, do skillů spojených s touto činností se rozhodně vyplatí poctivě investovat (vyšší schopnost opravy děravé lodi, loajálnější/organizovanější posádka, dokonalejší děla atd). Schválně si takové bitvy zkuste představit v globálním měřítku - chcete na moře vyrazit z celou flotilou nebo pokrást pár cizích kocábek? Pro pořádného piráta žádný problém. K tomu je třeba pouze udržet své destruktivní city na uzdě a neposlat rivalskou loď netakticky ke dnu. Rozlehlé pobřežní oblasti mimo města pak slouží především k plnění questů a nikdo se o ně extra nezajímá. Zajímavá je i ekonomika Pirates, celkem netypicky ležící čistě v rukou hráčů (tohle smrdí nemalou pirátskou anarchií & úzkoprsým zaměřením na produkci rumu :)

Co se měst a míst týče, středobodem otevřené bety je nechvalně známá Tortuga, pirátská díra postavená kolem činné sopky, kam smějí jen velká zvířata na vyšší úrovni. Nutno podotknout, že jde o krok vcelku rozumný - bloudit v často zatopených kobkách slavné metropole / dostat se do křížku s jeho rozjařeným obyvatelstvem není úplně ten druh zábavy, který by si zelenáč ze startu přál. Dále ve hře narazíte mj. na rozkládající se karibskou díru, zpola "namočenou" v moři, nebo Francouzskou pevnost ve tvaru tichomořských atolů.

Pirates of the Burning Sea oficiálně vyplouvají 21. ledna 2008, předplatitelé pak o pár dní dříve (starší info). Nezbývá než věřit, že se tato hra s velmi vděčným námětem uchytí a že se bouřlivé Karibské moře nepromění v osamocený žalospěv několika málo mořských vlků.
zdroj: IGN, Shacknews

jester

Nejnovější články