zavřít

Na oběžné dráze Warhammer: Dawn of War 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Bezpečí mateřské lodi poskytne dost času na všechny bojové přípravy: na co nesmíte zapomenout?

Píše se jednačtyřicáté milénium a v podsektoru Aurelia na okraji galaxie se schyluje k epickému konfliktu, který si ve sci-fi RTS Warhammer: Dawn of War 2 prožijete za všechny zúčastněné strany, byť zatím autoři odhalili jen přítomnost mariňáků a Orků. V lidské kampani se vaší základnou stane vesmírná loď Battle Barge, s níž budete v libovolném pořadí oblétat jednu planetu po druhé.

Před každým výsadkem budete mít dost času ručně sestavit pět nebo šest týmů vojáků seskupených pod veliteli. Ty rozeznáte nejen díky jménu a prýmkám na oblečení, ale především podle jejich výjimečných bojových schopností. Výsadku ručně vyberete brnění i zbraně, jejichž výběr se v případě úspěšné mise později rozroste o další plamenomety, těžké kulomety a kladiva s různými živelnými schopnostmi (zapalováním ohňů, metáním blesků apod). Jednotky se na povrch planety dostanou za působivé přistávací animace, zatímco samotná Battle Barge zůstane na oběžné dráze planety.

V rámci jednotlivých misí několikrát obdržíte vzájemně se vylučující úkoly, kdy se budete muset rozhodnout pro jedinou variantu (což může v některých případech ovlivnit další průběh hry). Ohledně volávání dalších posil na bojiště autoři zatím mlčí, ale obrázky v papírových časopisech naznačují přítomnost nějakých výsadkových kapslí, které se katapultují z mateřské lodi a pak tvrdě dopadnou na povrch planety. O multiplayeru se ví jen to, že hra obsáhne kooperativní kampaň za lidskou stranu i Orky a že před skirmish zápasy si budete moci na Battle Barge jako v singlu navolit výzbroj jednotek.

Warhammer: Dawn of War 2 od Relicu a THQ vyjde v prvním čtvrtletí 2009 pro PC - více v předešlém zpravodajství:

Dawn of War 2 - hi-res obrázky a teaser  [5.4.2008 10:10 - jd]
Rozdupejte Orky ve Warhammer: Dawn of War 2  [31.3.2008 18:18 - levis]
Odhalení Warhammer: Dawn of War 2  [28.3.2008 19:19 - levis]
zdroj: PC Powerplay, PC Gamer, PCGH

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.