zavřít

Men of War - RTS s příměsí Hollywoodu

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ukrajinští autoři Faces of War si pro třetí díl přibrali na pomoc americké studio.

Válečnou RTS Men of War kutí ukrajinské studio Best Way (neboli autoři Soldiers: Heroes of World War II a jejího nástupce Faces of War) ve spolupráci s americkými Digitalmindsoft. Jak vysvětlil jejich člen Chris Kramer, ti se snaží do hry vnést trochu té "západní" stránky, čímž má na mysli především hollywoodské efekty. Digitalmindsoft však vedle toho pomáhají s 3D modely, designem misí, dále do hry sehnali na tisícovku nových zvukových efektů a v nesposlední řadě si prosadili přidání nové strany: Japonska.


To pochopitelně nebude jen kopií ostatních národů v jiných barvách a designu jako u levných strategií, nýbrž se za ně má hrát úplně jinak. Japonci sice budou mít nejslabší tanky, ale hbitostí a rychlostí svých menších vozidel budou vhodní pro organizování rychlých přepadových akcí. Stejně tak i pěšáci se budou umět maskovat a užívat některých tajných přístrojů.

Ve hře opět nebude chybět kooperativní mód, který Kramer považuje za vůbec nejzábavnější část hry (byť odmítá prozradit, jakých doznal změn). Stejně tak se znovu budete moci vžít do role vašich jednotek díky vlastnosti Direct Control, tzn. ovládat její pohyb kurzorovými šipkami, skutečně mířit při střelbě atd. Míra realismu má být tentokrát vyšší než v předchozích dvou dílech, jak si přála fanouškovská komunita, ale jen do té míry, aby hru nedělala příliš náročnou na ovládání. Na závěrečnou otázku, zda druhou světovou válku autoři nepovažují za již dávno vytěžený motiv, se pak Kramer jen usmívá: "Stále je tu spousta dosud nepřevyprávěných příběhů, které mainstream minul - a právě na ty se hodláme tentokrát zaměřit".

Men of War vyjde v létě pro PC - více v oznámení.
zdroj: Rock Paper Shotgun

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.