zavřít

Kult - info o fantasy akčním RPG ze Slovenska

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O isometrickém fantasy RPG Kult (dříve The Cult) u nás není příliš slyšet a přitom ho vyvíjí hned za hranicemi.

Hru má totiž na svědomí košický tým 3D People. Původně byl projekt plánován jako adventura, během vývoje z něj ale začalo vylézat spíš akční RPG a výsledný produkt je podle Jana Turana a Petra Nagyho akčně-adventurním RPGčkem. Jinými slovy, ve hře můžete třeba komunikovat s NPC, ale není to nutné, nebo můžete bojovat či používat kouzla, ale opět vás k tomu nikdo nebude nutit.

Během svého putování herním světem zavítáte do sedmi naprosto odlišných lokací, z nichž každá má být rozdělena ještě nejméně na sedm velkých map a ty pak na další části, kterých bude dohromady asi šedesát. Pokud jde o kouzla, těch se má objevit něco kolem padesáti. Klasický systém RPG obohatili vývojáři o několik vlastních nápadů a zajímavých prvků (například paralelní svět DreamWorld). Souboje budou probíhat v reálném čase.

Isometrický 3D engine, na kterém Kult běží, pochází přímo od 3D People, kteří na něm pracovali ještě dřív, než se pustili do samotné hry. Celkově je tak ve vývoji asi 5 let. Jednou z jeho částí, na kterou jsou vývojáři nejvíce pyšní, je i editor map, se kterým se prý každý naučí poměrně rychle pracovat. Vydání Kultu je naplánováno na druhé čtvrtletí letošního roku a jak jsme vás už informovali, evropským vydavatelem hry se stala společnost Project 3 Interactive. Doporučenými systémovými požadavky pro rozběhání Kultu jsou 1GHz, 512 MB RAM a pro plynulý běh s nejvyššími detaily byste měli vlastnit grafické karty jako GeForce FX 5600 nebo Radeon 9600. Minimum bude teprve zveřejněno.

zdroj: Fappin

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.