Jakými zbraněmi budete zabíjet v Gothic II
zdroj: tisková zpráva

Jakými zbraněmi budete zabíjet v Gothic II

16. 11. 2002 16:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Fanouškové nadcházející RPG Gothic II, se určitě již nemohou dočkat jejího vypuštění.

Gothic II zdroj: tisková zpráva Abychom vám chvíle čekání něčím vyplnili, můžeme vám poskytnout pár informací o zbraních, se kterými budete v této hře drtit nepřátelské hlavy. Celkem jich na vás čeká 150 a každá z nich pochopitelně bude vynikat stylem a mírou poškození. Avšak ke správnému použití všech bojových hraček, bude muset hrdina vykazovat určitý stupeň síly a obratnosti.

Hráč bude mít např. široký výběr různých řezných a sečných zbraní, od jednoduchých dýk zařezávajících se nepříliš hluboko do tkáně krvelačné bestie až po zatraceně mocný meč "Dragon Slayer", při jehož použití své oběti lehce rozčísnete pěšinku až na šedou kůru mozkovou. Samozřejmě zde budou i další velké meče a "Blades of Ruby", jeden přinášející nešťastníkům náhodou se vyskytujících na opačné straně barikády než vy více bolesti než ten předchozí. Aby to nebylo ale tak jednoduché, a aby se hra přiblížila realitě, bude se muset hráč v boji s tím daným nástrojem nejdříve pořádně vytrénovat, a teprve pak bude moci předvést svým nepřátelům skryté schopnosti v umění řeznickém.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Pořádná jatka lze ale způsobit také dalšími typy zbraní, např. sekyrami. Začít můžete se srpem, náčiním dostatečně ostrým na to, abyste zjistili, co měl soupeř k obědu; později se vám třeba zalíbí drásat těla nepřátel krumpáčem anebo je dokonce stínat hlava nehlava dvouhlavou bojovou sekyrou. Chybět nebudou ani palcáty, kladiva a palice, užitečné to zbraně pro boj zblízka. Jak budete hrou postupovat, také vaše síla poroste a s ní i šance na použití ještě zákeřnějších prostředků, jakým je např. i těžký ohrocený kyj, předmět více než vhodný k masáži zad nepřítele, avšak naprosto nevhodný pro použití místo pálky při míčových hrách. Také takové těžké bojové kladivo umí louskat lebky jako by šlo o vlašské ořechy.

Kdo nesnese pohled na cákance krve a různých dalších tělesných tekutin, nejspíš raději sáhne po lehčích zbraních, které se ve hře Gothic II budou určitě vyskytovat. Malou, ale šikovnou a dosti efektivní dírku do těla nepřítele dokáže zrovna tak udělat klasický kord. Zláká-li vás vidina čistých a přesných průřezů oběti, můžete své oběti zkusit naporcovat pirátskou šavlí.

Ne vždy je vhodné nebo možné dostat se do nepřítelova přímého dosahu a tak se vám určitě hodí také zbraně dalekonosné. I zde začnete nejdříve s těmi jednoduššími luky a až je zvládnete hravě ovládat, můžete zkusit něco náročnějšího a třeba i nějakou kuši. V řadě těchto zbraní se nachází rovněž jedna, která trhá rekordy co do zničujících účinků. Jde o Dračí loveckou kuši ("Dragon Hunter's Crossbow"), v podstatě jednu z nejdestruktivnějších zbraní v celém Gothic II. Žádné brnění pro ní není dost silné.

zdroj: PR

korgull

Nejnovější články