zavřít

Indiana Jones and Staff of Kings vstává z mrtvých

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nový engine, biblický motiv a dvojice nových screenshotů oživuje naděje na návrat archeologa.

Dlouho se mělo za to, že před dvěma roky ohlášená next-gen akční adventura s Indiana Jonesem v hlavní roli představuje pro vývojáře z LucasArts teprve druhou kolej a že veškeré své snahy soustředí vstříc dokončení nedávno vydaného Force Unleashed (8/10, recenze). Jenže pak se začaly šuškat nejrůznější věci: nejprve, že autoři znovuobnovili práce na hře, pak že propustili spoustu vývojářů a nakonec několik termínů.

Dává však smysl, že věci se začínají dít teprve po uvolnění Force Unleashed. Paradoxně však nové informace nepřichází z tábora vydavatele, který měl hru dle některých znovuohlásit již začátkem září, ale z dalšího insiderského zdroje (mimochodem ne zcela nepodobnému před nějakým časem popularní blogerce Surfer Girl). A své tvrzení podkladá uvolněním dvojice věrohodných screenshotů:


Předně se tu na pravou míru uvádí název hry: značku Indiana Jones and the Staff of Kings si LucasArts přitom zaregistrovali již na jaře loňského roku, mnozí ji však nejprve měli za podtitul čtvrtého filmu a později za název doprovodného titulu pro PSP. Pakliže se dá věřit blogerovi, next-gen verze ponese titul Staff of Kings, ta handheldová pak Staff of Moses.

Dost možná by tím pádem mohly mít společný děj: netřeba jistě připomínat, že ve starozákonní zvěsti hrála Mojžíšova hůl zásadní roli, neboť právě skrze ni Hospodin posílal na Egypt své rány a později jí dal rozestoupit vody Rudého moře, aby přes něj suchou nohou přešel lid Izraele. Pro dobrodruha jako je Indiana Jones tedy ideální terč. Další lokace napovídají nové rendery s májským sloupem, rybářskou lodí nápadně podobné těm galilejským z přelomu století nebo istambulská mešita.


artworky a rendery z next-gen verze

Je však otázkou, v jakém stádiu se next-gen hra nachází. Podle blogera i nezávislých zdrojů z dřívějška poběží právě na enginu Force Unleashed, pakliže má ale být opravdu znovuoznámena až příští rok, kdo ví, jestli s ní LucasArts nepočítají až jako s doprovodem patého filmu (ten nedávno prozradil sám herec Harrison Ford).

A otazník zřejmě visí i nad dalšími verzemi: podle blogera je PSP verze Staff of Moses od vývojářů z Amaze hotova již od loňského roku a tentýž tým měl mezitím připravit několik interních vizí hry pro Wii, z nichž však zřejmě žádná neprošla. Proč by však vydavatel uměle zdržoval hru, ptáte se? Odpověď může skrývat externí angažmá vývojářů z A2M, kteří zhruba ve stejné době začali pracovat na multiplatformním Indym pro Wii, PS2 a DS. Dost možná tedy hra od Amaze nikdy nespatří světlo světa a next-gen Staff of Kings tak ve výčtu platforem doplní právě titul od A2M.


další nové modely z next-gen verze

Indiana Jones and the Staff of Kings pro Xbox360 a PS3 vyjde koncem příštího roku - více v našem zpravodajství:

KRÁTKÉ ZPRÁVY
10.9. Příští týden bude trailerem znovu-oznámena nová Indiana Jones hra využívající technologii z Force Unleashed a plánovaná na 2009 pro PS3/X360.
20.6. LucasArts na E3 nic neoznámí, ani spekulovaný KoTOR 3 (BioWare), Star Wars Battlefront 3 (svěřen tvůrcům Haze) či pokračování LEGO Indiana Jones (Travellers Tales).
6.6. LucasArts propustili 75-100 zaměstnanců po dokončení LEGO Indiana Jones a změně politiky, spočívající v outsourcování části oddělení a představách, že licencování značek jiným firmám může vynést více než in-house vývoj.
26.5. Ohlédnutí za hrami se značkou Indiana Jones.
5.5. OT: druhý trailer z filmového Indiana Jonese.
27.4. Herní Indiana Jones od A2M snad v době uvedení čtvrtého filmu do půjčoven.
23.2. LucasArts po delší přestávce obnovili práce na third-person Indiana Jonesovi, ale letošek nestihne.
14.2. OT: trailer z nového filmového Indiana Jonese.
25.12. Vánoční šuškanda: možná hudební hra s Shrekem a herní adaptace TV seriálu Sex ve městě; konzolový Indiana Jones má být od autorů WET a SSX 5 prý nebude.
28.11. OT: Pár fotek z filmového Indiana Jones 4.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Indiana Jones & Staff of Kings se hlásí o slovo  [21.3.2007 10:10 - mart]
Indiana Jones & Staff of Kings - dojmy, obrázky a trailer  [10.5.2006 17:17 - korgull]
Indiana Jones & Staff of Kings útočí na next-gen konzole  [9.5.2006 18:18 - korgull]
zdroj: goneisgone.blogspot.com

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.