zavřít

<i>Pronásledování 8 dní a 8 nocí v Eight Days</i>

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Máte být štvancem, který při touze po pomstě projede Ameriku vytvořenou přes Google Maps.

Interní vývojářské studio Sony v Londýně, autoři mj. The Getaway Black Monday, EyeToy či SingStar, prý mají tento měsíc představit (pro vybrané britské žurnalisty to už platí v minulém čase) svůj ambiciózní PS3 projekt, který byl prvotně ohlášen již na E3 v roce 2006. Tvrdí to insider, podle nějž hra nebyla zrušena, získala nějaký nový název, ale její koncept - tzn. směs third-person akce s jezdícími pasážemi - zůstal zachován.


Eight Days E3 2006 CGI koncepční trailer

Hra se má točit kolem pomsty dvou postav, které během osmi na sebe navazujících dnů a nocí pronásledují cíl po nekonečných silnicích napříč osmi americkými státy, které prý budou generovány podle Google Maps (aneb první hra implementující tuto službu do svých základních mechanismů). Vy se vždy na nějakou dobu stanete jedním z těchto dvou chlápků, z nichž každý má jiné schopnosti a vlastní příběhové pozadí. Záporńák to chce vrátit svému bývalému gangu, který ho nechal na holičkách. Kladnou postavou je detektiv, jehož syn byl unesen mafiánským spolkem, a obě rozdílné povahy jsou nuceny spolupracovat k dosažení společného cíle.

Pronásledování prý připomíná akční "road-movie" film, který pořád tlačí děj kupředu a vy nemáte chuť a především ani čas se ohlížet nebo vracet zpět. Budete neustále v pohybu a prý se nikdy nevrátíte do předchozí lokace, protože pořád utíká čas a musíte např. stihnout schůzku s lidmi, kteří vám poskytnou cenné indicie pro pokračování v pátrání, stejně jako prohledání předmětů u zabitých nepřátel. Pokud se vám nepodaří dopravit do smluveného místa či města včas, nezbyde než se pokusit o dohnání ztráty v následujícím dějství. Po cestě se mohou přihodit náhodné (neskriptované) události a pořád budete v nejistotě, kdo na vás číhá za rohem.


staré koncepty z roku 2006

Aby vás hra ještě více vtáhla, bude herní prostředí ovlivněno aktuálním časem, kdy právě hrajete. Takže usednete-li do křesla před PlayStation 3 v noci, bude se i hra odehrávat v noci. Spustíte-li ji za dne, budou také mise ve hře probíhat za denního světla. Animace dle názoru pozorovatele překonají i Uncharted a hraní má být průběžně prokládáno krátkými CGI filmečky.

Eight Days (ať se to nakonec bude jmenovat jakkoliv) nemají být digitálně distribuovanou epizodickou hrou (1 epizoda = 1 den), jak se kdysi plánovalo, nýbrž plnohodnotným krabicovým produktem prodávaným standardně v obchodě. Datum vydání je prý předbežně stanoveno na říjen 2008 a my si přejeme, aby se vše vyřčené za pár týdnů potvrdilo, neboť to zní velice zajímavě.
zdroj: Gamesblow.blog, IGN, PS3Informer

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.