zavřít

Hororový Forbidden Siren 2 i jako film

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Příznivci survival hororů dost možná netrpělivě vyhlížejí dlouho avizované pokračování PS2 hry Forbidden Siren pod názvem Siren 2 (resp.

Forbidden Siren 2), kteréžto se má objevit na PS2 trhu někdy v příštím roce. V případě Japonska tu je datum 11.února a tahle herní premiéra se překvapivě ponese v duchu současného uveřejnění filmu, vznikajícího právě na motivy téhle série! Filmovou verzi má na triku pro naše teritoria zcela neznámý Sada Yoshihiko, který snímek zasazuje na ostrov Yamijima, na němž všichni jeho obyvatelé před 29 lety záhadně zmizeli po zaznění podivného zvuku sirény.

Jsme nicméně v současnosti, kdy se na ostrov vypraví mladá dívka se svou rodinou, aby byla náhle konfrontována se zvukem sirény a s tím souvisejícím příchodem pohřešovaných lidí, který se však nese v duchu jejího zoufalého boje o vlastní přežití. Tvůrci do filmu implementovali unikátní herní rys pohledu z cizích očí, co tedy ve filmové branži až zase tak unikátní není (viz snímek DOOM), nicméně napomáhá k budování atmosféry. Díky příběhové vazbě na herní sérii by film mohl přilákat její fanoušky, ještě uvidíme, nakolik vážně to tvůrci myslí a nakolik dobrý bude tenhle další pokus udělat aspoň trochu kvalitní snímek na základě herní předlohy.

zdroj: GamePro

gamepro

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.