zavřít

Gumboy Tournament venku, kam se dokutálí příště?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Česká logická hra už je na Steamu a na DVD u časopisu. + O DELUXE PŘEDÉLÁVCE PRVNÍHO DÍLU

Druhý díl logického rychlíku s kuličkou od českého Cinemaxu právě vychází. Gumboy Tournament se soustředí na zábavu v multiplayeru (jak online, tak split-screen u jednoho PC), ale nezapomíná ani na singleplayer (kampaň s osmdesáti levely). Přestože nemá běžného distributora pro svět, jeho plnou verzi lze získat dvěma způsoby. Buďto za lidových 18 dolarů (300 Kč) ze Steamu, který se ukázal být ideální platformou pro tento typ her, a to ve třech jazykových provedeních (česky, slovensky, anglicky). Nebo na DVD příloze u dnes vycházejícího 172. čísla časopisu SCORE (nenechte se zmást tím, že na jeho webu stále ještě visí upoutávka teprve na předminulé 170. číslo). Update - SCORE posunulo své vydání z úterý na pátek.


Po nedávném Mutantovi u Levelu jde o druhou českou hru, která namísto do obchodů zamířila rovnou na novinové stánky. Když jsme se Lukáše Macury ze Cinemaxu zeptali, proč se rozhodli (pro)dát Gumboy Tournament přímo časopisu, což se obvykle děje až po pár letech, zdůvodnil to všeříkajícími slovy: "Prodej krabicové verze jakékoli casual/indie/short-session hry v ČR je opravdu komplikovaný". Více o Tournamentu v demu nebo na homepage.

Tím však série Gumboy zdaleka nekončí. Připravuje se předělávka předchůdce, nesoucí název Gumboy Crazy Adventures Deluxe. Nabídne vylepšenou hratelnost, nové uživatelské rozhraní, ovládání myší a zhruba 20 dalších levelů pro volnou hru. Jejich hráči budou moci posílat v nich dosažené skóre (v časových limitech) do internetového žebříčku. Deluxe remake by mohl být hotov přibližně za měsíc a na devadesát procent pak dorazí na pulty domácích obchodů v kompilaci společně s Gumboy Tournamentem.

Závěrem ještě doplňujeme dřívější info z VisionGame: ke vzdálenějším plánům tvůrců patří ještě Gumboy Jewels (singleplayerová varianta režimu Diamonds) a nelehká snaha o dostání kuličky také na platformy Nintenda (DS/Wii) a Xbox Live Arcade.
zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.