zavřít

Fotografování na safari ve hře Afrika.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Věrohodná simulace divoké přírody obsáhne jízdu v jeepu, ostření fotoaparátu i nakupování zrcadlovek.

Nedávno se začalo opět hovořit o do té doby tajemném projektu Afrika od Sony. Díky nedávné firemní předváděčce v Tchaj-wanu je konečně známo, co vlastně bude výplní téhle hry, která i přes totální absenci bližších detailů již roky poutá svými trailery a věrohodně zpracovanou africkou přírodou.

Hrdinou, je-li možno použít toto označení, se stane fotograf na návštěvě v africkém safari parku. Na začátku vyberete pohlaví a vzhled postavy, načež se ocitnete v herním světě s jednoduchým úkolem: pořizovat fotografie a snažit se odpozorovat co nejvíc o tom, jak zvířata žijí. Zadání budete dostávat z pomyslné redakce podobou emailů, které si vždy v kempu přečtete, následně nastudujete mapu a vyrazíte do terénu.

Pokaždé přitom bude připraven váš osobní řidič a zároveň průvodce po safari, což mimochodem také znamená, že vůz nebudete sami řídit (jak se dříve domnívalo). Fotografie půjde pořídit přímo za jízdy, ale většina z vás asi raději vyskočí a zkusí se ke stádům přiblížit co nejblíž. Vedle poučné, možná až encyklopedické funkce vás hra také naučí správně fotit, protože pro pořízení správného snímku bude třeba pracovat s fotoaparátem (včetně zaostření, nastavení clony apod).


Při tom všem bude platit co nejvyšší možná míra realismu: pokud budete dělat příliš velký hluk, zebry, gazely i žirafy vám okamžitě utečou. Podle toho, jaký zrovna budete držet foťák (během hry zřejmě půjde měnit vybavení, kupovat lepší přístroje apod), také bude vypadat výsledný snímek. A pokud si nedáte pozor a ovladačem Sixaxis budete zbytečně moc třást, fotka bude nakonec rozmazaná. Tedy jako ve skutečnosti.

Po návratu z cesty budete fotky moci poslat do redakce, která vyhodnotí jejich kompozici, jedinečnost i technickou dokonalost, a odmění vás odpovídající sumou peněz. Protože vydavatelem hry je Sony, bude se pochopitelně fotit pouze jejich digitálními zrcadlovkami. Naopak stále není jasné, jak to bude s vydáním hry. Vedle již dříve potvrzené japonské verze nejspíš přibude též čínská, přesto si pořád myslím, že titul nakonec - byť s několikaměsíčním zpožděním - dorazí i na americké a evropské trhy.

Afrika vyjde 28. srpna pro PS3 a bude stát v přepočtu zhruba devět set korun - více v předchozích článcích:

Trailery: Saints Row 2, Cities XL, Afrika.  [6.6.2008 19:19 - levis]
Blíží se Afrika. Ale ne do Evropy  [27.5.2008 22:22 - levis]
Tajuplná Afrika. Simulátor nebo hra?  [20.9.2007 20:20 - levis]
zdroj: GNN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.