FIFA 18 nabídne pokračování příběhu Alexe Huntera, příběhový mód čeká i NBA a Madden
zdroj: Archiv

FIFA 18 nabídne pokračování příběhu Alexe Huntera, příběhový mód čeká i NBA a Madden

11. 6. 2017 18:15 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Nové ročníky sportovních her, které představila EA, se nesou v jednoznačném duchu vysokorozpočtových příběhových kampaní. FIFA 18 bude pokračovat v sáze mladé hvězdičky Alexe Huntera, kolem nějž se po první sezóně vyrojily všelijaké přestupové spekulace. NBA Live 18 vás se svým vyvoleným hráčem nechá projít jak pouliční zápasy, tak nejvyšší patra zámořské basketbalové soutěže. A Madden 18 nezůstává pozadu – v jeho příběhovém módu zvaném Longshot vás bude mentorovat oscarový herec Mahershala Ali.

Začněme titulem, co většinu našinců přece jen asi zajímá zdaleka nejvíc, a tím je nová FIFA. Ta ve svém traileru hlásá: „Hunter se vrací.“ A je to pravda. Mladík, kterého jste minulý rok provedli strastmi i slastmi anglické první a druhé ligy, se opět chystá střílet góly. Zda to bude možné jen v Anglii, nebo se tentokrát přidá třeba Německo nebo Španělsko, to se teprve uvidí. Množství fotbalových celebrit, které zaujatě komentují budoucnost vymyšleného hráče, je každopádně tím nejlepším důkazem, že hry (a FIFA obzvlášť) už dávno nejsou okrajovou zábavou pro společenské vyvrhely.

Dále se v éteru zjevila informace, že nová FIFA vyjde i na Nintendo Switch. Prý jde o „nejlepší Fifu, kterou si s sebou můžete vzít kamkoli, hrát kdykoli a s kýmkoli.“ To říká producent Andrei Lăzărescu. Vypadá to, že Swtich verze ani nebude nějak výrazně osekaná – dočkáte se tradičních herních módů jako Ultimate Team, kariéra či Online sezóny, a k tomu máte navíc možnost zahrát si lokální sezónu s kamarádem vlastnícím jiný Switch. Tahle verze vyjde ve stejný den, jako všechny ostatní, tedy 29. září.

zdroj: Vlastní

Největším lákadlem NBA Live 18 je pravděpodobně režim The One. Nejde tak docela o čistý příběhový mód ve stylu Alexe Huntera – tady si vytvoříte vlastního profíka s obličejem, jménem, vybavením a schopnostmi, jaké se vám jen zlíbí. Cesta od nuly k velikosti ovšem okamžitě evokuje obrázek devítiletého Alexe, jak v úvodní scéně loňské The Journey proměňuje penaltu na mládežnickém turnaji. V novém basketu se sice tak daleko do minulosti vracet nebudete, zato se však zúčastníte nejen ligových klání, ale také pouličních zápasů, v nichž nehrajete o body či poháry, nýbrž výhradně o respekt.

zdroj: tisková zpráva

Americký fotbal Madden 18 se v módu Longshot opět přiklání pevně na stranu totálního příběhového nasazení. V něm totiž sledujete a ovlivňujete osudy Devina Wadea, zapomenuté hvězdy univerzitního fotbalu, která se snaží oživit svou kariéru návratem do rodného texaského městečka. Zmiňovaný Mahershala Ali, nositel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli díky dramatu Moonlight, ztvární bývalého sportovce (a zřejmě Devinova příbuzného) Cuttera Wadea.

zdroj: tisková zpráva

Vypadá to, že z příběhových kampaní se definitivně stala nová móda. Snad se v EA nebudou každý rok snažit natahat do svého fotbalu/basketu/amerického fotbalu/hokeje co nejvíc zvučných jmen na úkor zapracování na mechanikách a jiných klíčových částech hry. Nechápejte mě špatně, mód Journey se mi ve FIFA 17 velice zamlouval. Ale moc se mi nelíbí myšlenka, že jeho každoroční iterace by měla být tou „hlavní“ novinkou, z níž má hráčům padat čelist k podlaze.

Jsem zvědavý na ukázku hratelnosti. Uvidíme oproti minulému ročníku zaznamenatelný posun v hraní? Zdá se mi, že když nepočítám Huntera, tím největším oznámením ohledně nové Fify jsou unikátní pohybové animace pro některé hráče, třeba Cristiana Ronalda, Raheema Sterlinga nebo Antoina Griezmanna, což… Proč ne, že ano, ale na nějaké velké změny to prozatím nevypadá. Ovšem jako vždy se milerád nechám příjemně překvapit.

Nejnovější články