E3 - detaily o hororové akci The Thing
zdroj: tisková zpráva

E3 - detaily o hororové akci The Thing

23. 5. 2002 22:20 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Kdyby člověk v dobách minulých věděl, jak bude vypadat náš svět dnes, jistě by nikdy nevymyslel žánr zvaný horror.

Ale i v současnosti, kdy jsou v našem životě hrůzy nejrůznějšího kalibru vidět na každém kroku (a tím teď nemyslím situaci, když zrovna procházíte okolo hloučku pubertálních středoškolaček), se tvůrci hororů, ať psaných, filmových anebo herních, těší poměrně velkému zájmu rádosebojících nadšenců. Velký zájem nebo možná zděšení v tom pravém hororovém slova smyslu vyvolal i film The Thing (Věc), podle kterého již v dílně společnosti Computer Artworks vzniká stejnojmenná hra pro PC, PS2 i Xbox, jejíž vydání můžete očekávat v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku. I tato hra našla své místo na E3 a tak Vám dnes můžeme předvést několik nových hororových obrázků.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další nové obrázky

Sci-fi hororová akční adventura The Thing Vás nechá přímo prožít hustou atmosféru panující na antarktické výzkumné stanici, kde se usídlila nekompromisní a naprosto neuvěřitelně zákeřná forma mimozemského života. Ta udělala peklo ze života nejen původním obyvatelům stanice, ale i dalším příchozím a nemalé problémy způsobí i Vám. Přežití bude závislé na rychlosti Vašeho prstu, který byste měli mít ve vlastním zájmu umístěný na spoušti nějaké hodně silné zbraně a samozřejmě také na vašich reflexech. Důležité bude i zachování chladné hlavy a chybět by neměla ani důvěra v kolegy spolubojovníky, protože i oni mají (přesto že jsou ovládáni počítačem) své vlastní pocity o tom, kdo byl právě infikován zrádným vetřelcem.

Váš tým, který budete ovládat, čítá pět členů, přičemž každý z nich bude mít svou vlastní nezávislou umělou inteligenci. Vaši muži budou reagovat na vše okolo sebe, včetně Vás a na sebe navzájem. V zájmu všech bude nutné udržet tento tým v pohodě, klidu a pod kontrolou. Jakmile totiž voják ztratí hlavu, může to vést až k sebevraždě. Horší však je situace, kdy si některý z vojáků umane, že jste byli infikováni právě Vy sami. Pak totiž nebude ztrácet čas a rovnou začne pálit. V tomto případě bude záviset na Vašem charisma. Buď se ostatní jedinci připojí k Vám a budou Vás bránit, anebo se obrátí proti Vám. Právě důvěra a vzájemné vztahy patří k nejdůležitějším a klíčovým součástem hry.

Druhou neméně důležitou věcí bude vyřešení toho, co se skutečně na základně stalo. Když tam totiž přijedete, nebude zde již téměř nic fungovat. Některé věci budou v rozkladu díky událostem, které znáte z filmu, ale jiné se staly obětí zubu času, neboť hra se bude odehrávat celých šest měsíců po závěru filmu. Nezbude Vám než pustit se do některých nezbytně nutných oprav, např. elektrického jističe proto, abyste otevřeli dveře vedoucí do další úrovně hry. The Thing má pro Vás připraveno celkem 20 hrůzostrašných levelů, které by Vám měly vystačit alespoň na 30 hodin hraní.
zdroj: GameSpy

korgull

Nejnovější články