zavřít

Čím zklamal betatest PS3 služby Home.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zdlouhavé načítání kazí celkový dojem z virtuálního světa, jehož realizace je možná ještě dál, ne se zdálo.

Aplikace Home, virtuální online prostředí konzole PS3 - jež by herní platformě od Sony mohlo napomoci v dostižení či ještě lépe překonání online interfacu konkurenční konzole X360 - je ve fázi betatestování. Jaké že jsou dojmy zahraničních kolegů? Po stažení cca 300 MB klienta se vám otevře očekávaný svět plný upoutávek na Sony herní produkty skrze formu plakátů a obrazovek přehrávajících trailery příchozích pecek. Ovšem současně svět loadingových obrazovek při přechodu mezi interiéry a exteriéry, resp. prošpikovaný častým stahováním cca 30-50 MB updatů před vstupem do každého nového objektu. Lze jen doufat, že v plné verzi bude tohle mnohem lépe ošetřené.

V rámci Home přitom probíhá komunikace textovou formou, mající podobu sympatických komiksových bublin, komunikace podpořená různými výrazovými prostředky virtuálního avatara, zastupujícího každého člověka. Svého 3D avatara si lze v začátku upravit detailně zcela k obrazu svému.


V Home nemají chybět ani setkání s vývojáři, tedy pokud do jejich prezentačních místností budete mít přístup. Což v případě redaktora magu Play, od něhož pochází zdejší dojmy, samozřejmě platilo. Na jeho otázku ohledně přínosu Home odpověděl Ryan Schneider z Insomniac v tom smyslu, že ho vidí v možnosti expanze tradičního herního světa do velkého univerza, kde budou hráči konfrontováni s novými prožitky, navíc způsobem, který si sami vyberou. Propojení her s Home, kterážto aplikace současně poslouží jako účinný nástroj pro komunikaci mezi hráči, je nejenom odbornou veřejností vysoce ceněný nápad, nicméně k jeho realizaci může být ještě dál, než se prvotně zdálo. Navzdory Sony hlasům tu jsou na druhé straně i spekulace, že Home nabírá zpoždění a to dosti velké:
    "Podle časopisu OPM je jisté, že Home nabírá zpoždění a jeho veřejný launch se i díky delšímu betatestingu může posunout klidně na konec roku 2009, nebo ještě dále. Každopádně je to ale i díky tomu, že tvůrci stále zkouší implementovat různé nové funkce, mezi které patří i integrace bonusových věcí z komerčních her. Zajímavé je to, že takovéto hry mají hráčům nabídnout přídavné bonusy a funkce, jenž by měly přitáhnout zákazníky k opakovanému hraní i starších titulů. Např. u Resistance: Fall of Man a podobně i u druhého dílu má jít o možnost zmrazení času, jež půjde aktivovat z lobby hry v Home. Tudíž si takhle budete bojovat, na chvíli si zmrazíte obraz, ale vy se přitom budete moci stále volně pohybovat, popř. to nahradí volná kamera... [více na GamesBlog.cz]
Vedení Sony však stále ujišťuje, že ke spuštění první verze pro veřejnost dojde ještě před letošními Vánocemi. Přičemž za připomenutí stojí, že na Home se pracuje už od roku 2005 - více v našem dřívějším zpravodajství.

POSLEDNÍ NOVINKY:
Propojení PS3 her se službou HOME.  [28.2.2008 15:15 - jd]
Interní fotky ze služby PlayStation HOME.  [25.2.2008 12:12 - jd]
Home. Virtuální domov majitelů PlayStation 3  [8.3.2007 10:10 - cappy]
zdroj: PLAY Blog

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.