Česká plošinovka Cybermotion posunuje Pussywalk na zcela novou úroveň
zdroj: tisková zpráva

Česká plošinovka Cybermotion posunuje Pussywalk na zcela novou úroveň

21. 2. 2018 16:35 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Pokud neznáte parodickou webovou hru Pussywalk, pak si ji vyzkoušejte zde. Z pohledu mechanismů jde o pouhé přesouvání tělesné váhy kupředu pomocí střídání levé a pravé nohy senilního protagonisty. V podstatě to samé děláte i v Cybermotion, ale tím veškerá podobnost končí (a postaršího muže nahrazuje mrštný kyborg). Cybermotion je seriózní plošinovka plná puzzlů, zákonů fyziky a programování pohybů robota.

Cybermotion je další z řady her s jediným vývojářem ve „studiu“ Lukayson. Lukáš Čuleň na hře už nějaký ten pátek maká, od loňského léta dokonce veřejně díky Early Accessu na Steamu. Hra se za tu dobu slušně rozrostla o nové funkce a úrovně.

Zpočátku sice můžete hýbat jen levou a pravou nohou robota a tímto způsobem se hodně krkolomně dostat z jednoho konce tělocvičny na druhý přes poházené lavičky a žíněnky, ale jakmile si projdete tutoriálem o osmi úrovních, otevře se vám docela jiná hra.

zdroj: Vlastní

Pohyby svého robota totiž můžete upravit či vytvořit úplně od píky v editoru animací. Vytvořenou animaci pak přiřadíte libovolné klávese, a hurá otestovat na cvičiště. Tímto způsobem můžete vytvořit třeba celou animaci kotrmelce nebo klávese přiřadit jen ovládání konkrétních kloubů a končetin. Představivosti se zde skutečně meze nekladou.

Video výše vydá za tisíc slov. Robůtek dokáže opravdové psí kusy, umí sbírat věci, sbírat sebe, houpat se na tyčích, odrážet se od stěn, jezdit na skateboardu, skákat na trampolíně… Je jedno, jak to uděláte, hlavně když tu zatracenou překážku na dvacátý pokus překonáte. Ale musíte rychle. Abyste pokročili dál, sbíráte medaile, které získáte za proběhnutí tělocvičny v zadaném čase.

Postupně se dostáváte i k novým upgradům, které obrní vaše tělo, zvýší kapacitu baterií, dodají sílu servomotorům atd. Pokud si rádi hrajete s fyzikou a baví vás objevovat originální postupy, v Cybermotion se vyblbnete dosyta. Až hra jednoho dne vyjde (což by mohlo být během následujícího půl roku), obsáhne 90 úrovní, achievementy a Steam Workshop pro sdílení animací mezi hráči.

Nejnovější články