zavřít

Brokovnice s kolejnicovými hřeby z Damnation

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejen tu dostanete v third-person akci, zasazené do fiktivního pokračování občanské války. + 15 OBRÁZKŮ

Píše se začátek 20. století, americká občanská válka stále trvá a to hraje do karet industriálnímu magnátu Prescottovi, který moc dobře ví, že válka je byznys a že čím déle bude trvat, tím více to přinese do jeho vlastní kapsy. Ale proti zlounovi míří konečně pořádný odpor, skupinka rebelských hrdinů vedených Hamilton Rourkem, kteří jako jedni z mála skutečně válčí za mír. Tedy.. relativně. Vítejte v Damnation, nejnovější third-person akci od Codemasters.

Lišit se bude především tím, že oproti konkurenci v žánru bude maximálně vertikální, mnohem víc než Assassin's Creed a kdo ví, jestli v tomto ohledu nakonec netrumfne i trochu jinak koncipovaný Mirror's Edge. Jasné vám to bude hned, jak se v prvním levelu u řeky Ohio zmocníte ovládání: začnete u ocelového mostu okolo města a cílem bude se probojovat uličkami až na druhý konec.

Rourke se bude spouštět po provazech i po zdech, skákat mezi plošinami apod. Klíčem tedy bude se rozhlížet okolo a hledat, kudy se pustit dál. A protože v každém levelu má existovat na deset až dvanáct způsobů, jak jej projít, nelze počítat ani s mapou, kompasem nebo ukazateli, které by Rourka naváděly. V prvním levelu sice Rourkovi přátelé občas cestu poradí, není však jisté, jestli jim to vydrží napříč celou hrou.


Co zbraně, ptáte se? Standardní výbava: automatický revolver, Golden Eagle neboli kopie pistole Magnum, řetězový raketomet, odstřelovačka a dokonce i brokovnice nabitá kolejnicovými hřeby. Díky pohledu z třetí osoby navíc vždycky uvidíte, které zbraně má Rourke při sobě. To je pro tuto chvíli vše, příště si přiblížíme to, v čem se hra bude lišit od Gears of War nebo čím zaujme její multiplayer.

Damnation vyjde na podzim souběžně pro PC, Xbox360 a PS3 - více v minulých článcích:

Motorkou po stěnách Damnation  [27.3.2008 22:22 - levis]
Na vrchol věže v Damnation  [19.3.2008 21:21 - levis]
Oficiální obrázky z Damnation  [6.3.2008 20:20 - levis]
Odkrytí válečné akce Damnation od Codemasters  [3.3.2008 21:21 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.