zavřít

Book of Unwritten Tales: adventurní pastva pro oči

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na pohled byste si ji spletli s Fable 2, ve skutečnosti je ale od bývalých tvůrců Posla Smrti 2 a utahuje si z celého žánru.

Že je neznáte? Bremenští vývojáři z King Art přitom byli nedávno blízko tomu, aby se stali slavní: byli to totiž právě oni, kdo ještě v době loňského veletrhu GC platil za vývojáře Black Mirror 2 (tj. nástupce Posla smrti). Pak ovšem vydavatel dtp hru přiřadil svému internímu studiu Cranberry. Inu, žádná škoda, protože King Art se alespoň mohou plně soustředit na své vlastní dílko: adventuru The Book of Unwritten Tales.


V první řadě je třeba hře přiznat mimořádné vizuální kvality: v obzvláště povedených scénách byste si ji klidně mohli splést i s takovým Fable 2. Ne už tak po stránce příběhové, která zní spíš standardně. Ocitnete se totiž v jistém válkou zdecimovaném světě fantasy, jehož osud může změnit jediný tajemný předmět - toho času v držení starého skřeta-ochránce-gremlina. Aby artefakt nepadl do rukou čísi zlé armády, na záchranu světa se vydá trojice hrdinů atd. V tom všem je ale háček.

Příběh tu totiž není to hlavní: mnohem víc než jako základní kámen hry autorům slouží coby odrazový můstek pro řadu gagů a parodií na všechno od Pána prstenů po Indiana Jonese nebo World of WarCraft. Zábavu samozřejmě doplní řada puzzlů nebo inventář, který během hry zaplníte přes dvou stovkou předmětů. Spolupráce jednotlivých postav však bude probíhat jen při jejich přepínání, tj. nikoliv jako kooperativní hra pro tři.


The Book of Unwritten Tales - německý teaser trailer

The Book of Unwritten Tales vyjde na jaře příštího roku pro PC.
zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.