zavřít

Bitevní stanice ze Sins of a Solar Empire Entrenchment

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dovolí v prvním datadisku otevřít frontu na dvou místech zároveň. + OBRÁZKY, TRAILER

První z ohlášených přídavků pro tahovou vesmírnou strategii Sins of a Solar Empire: Entrenchment se zaměří na defenzivní a taktickou stránku bitev. To ostatně naznačuje i synapse děje, kdy války mezi obchodní koalicí, mimozemskými Vasari a lidskou frakcí Advent nadále pokračují, ale vinou technického pokroku a utíkajícího času se dostalo zase o úroveň výš. A každá ze stran si postupně našla způsob, jak se lépe bránit: postaví si svoji Hvězdu smrti vesmírnou stanici.


první obrázky z datadisku

Ta má být bezkonkurenčně nejdražší stavbou ve hře a utratíte za ni zhruba stejně, jako za pět mateřských lodí. Což ostatně znamená i tolik, že většina hráčů si podobnou investici bude moci dovolit až v pokročilé, ne-li závěrečné fázi hry. Zatímco v původní hře se snadno mohlo stát, že po vyslání flotily vás protivník jednoduše obletěl a zaútočil na vaši nechráněnou domovinu, výstavba vesmírné stanice podobným atakům zabraní.

Budovu totiž budete moci umístit kamkoliv na mapu, poprvé včetně doposud nepřístupných gravitačních polí poblíž hvězd. A protože půjde o skutečně masivní bitevní stanici, obranyschopností i palebnou silou se plnohodnotně vyrovná vaší původní základně.

Jen pro porovnání: v rámci herní velikostní soustavy měří útočná loď na délku zhruba deset metrů, kdežto bojová stanice bude mít celou tisícovku. Což pochopitelně nezmanená, že ji nepůjde zničit. Sami autoři ale varují, že k něčemu podobnému budete potřebovat rovnou několik mateřských lodí a superzbraní. Jak taková exploze bude vypadat ostatně můžete vidět i v čerstvě uvolněném traileru:


Sins of a Solar Empire: Entrenchment debut trailer

Sins of a Solar Empire: Entrenchment pro PC vyjde v digitální distribuci 18. listopadu v přepočtu zhruba za 180,- Kč - více v oznámení.
zdroj: Gamespot & PCGH

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.