Arkádová kopaná v Mario Strikers Charged
zdroj: tisková zpráva

Arkádová kopaná v Mario Strikers Charged

7. 9. 2006 20:20 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Na nedávno skončivší výstavě v Lipsku představený nový projekt pro konzoli Wii jde zcela v intencích dřívějšího GameCube počinu Mario Smash Football (resp.

Super Mario Strikers v Americe), který se vyznačoval sice velkou zábavou, ale také poněkud limitujícím singleplayerovým režimem a možná až příliš zjednodušenou koncepcí. Hra Mario Strikers Charged pro Wii, o jejímž datu vydání lze v tuto chvíli pouze spekulovat, tedy znovu nabídne pohled na ryze arkádové fotbalové představení, kde proti sobě stojí dva týmy o celkovém počtu pěti hráčů (4 + gólman). Oproti GameCube verzi se zatím o něco málo vylepšilo grafické ztvárnění (přičemž největší míru pozornosti dostali diváci, nyní jsou ve 3D), o něco více audio kulisa a podle všeho i hratelnost, která má být variabilnější, čímž pádem by měla udržet mnohem déle vaši pozornost!
Obrázek zdroj: tisková zpráva Na výběr jsou dobře známé tváře jako Mario, Peach či Donkey Kong - jakožto kapitáni, k nimž si poté vybíráte tým tzv. nosičů vody. Ti na rozdíl od zmíněných kapitánů nemají rejstřík fotbalových dovedností úplný, sem patří zejména unikátní dispozice týkající se extra silného kopu (resp. střely), proti němuž nemá gólman soupeře příliš velkou šanci uspět. V minulosti se stávalo, že skončil i s míčem v brance. Nyní však má být konfrontován hned s několika merunami mířícími jeho směrem a v jakési minihře s brankářskými rukavicemi na obrazovce je musí vychytat! Čemuž se děje nutným cizelérským pohybováním wiimote padu, pokud ale neuspějete, můžete najednou prohrávat i o šest gólů (což mi přijde dost laciné, ale budiž).

Po volbě kapitána následuje výběr hřiště, které má opět svou specifickou tvář. Může se hrát kupř. na vysoké hoře, odkud lze srazit soupeřova hráče a po dobu, než se tento vyšplhá zpátky, hrát přesilovku. Ano, tohle fotbalové zápolení je dosti agresivní, i když klasických nuancí, jako jsou efektní přihrávky na jeden dotyk, do uličky, apod. si užijete do sytosti. Samozřejmě, že na Wii se počítá s kompletním ovládáním fotbalistů skrze wiimote, revoluční ovladač od bigN, u něhož se pro důrazný atak soupeře nadějete nutnosti jeho máchnutí, namísto dřívějšího stisku adekvátního buttonu. Jinak však má být ovládání téměř identické s GC inkarnací. Bude zajímavé sledovat, co v plné verzi najdeme navíc a jestli nás bigN nechce zaplavit identickými předělávkami GameCube her s minoritními vylepšeními a novým ovládáním.

zdroj: IGN

mart

Nejnovější články