zavřít

Akční adventura Phoning Home připomíná herní verzi filmu WALL-E

Windows MAC Linux

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Snad si pamatujete na film WALL-E od Pixaru z roku 2008, kde titulní robůtek přežívá na opuštěné planetě, a stará se o „kámošku“ EVE. Pokud ne, stačí jeden pohled na dvojici hlavních (a jediných) postav akční adventury Phoning Home (odkaz na film E.T. od Spielberga nechme být), a hned si na zmíněný film vzpomenete. A i kdyby tvůrci chtěli tisíckrát tvrdit, že se filmem WALL-E nijak neinspirovali, nebudu jim to věřit. Robůtci ION s ANI totiž WALL-Eho a EVE nápadně připomínají nejenom vzhledem, ale i dobrodružstvím, které před nimi stojí, a které hráči mohou zažít už 7. února, kdy vyjde PC verze Phoning Home (Mac a Linux verze budou následovat). Co vás ve hře od studia ION LANDS čeká, naznačuje video a základní informace.

Průzkumný robot ION ztroskotá na planetě, která by mohla vyřešit problém se zdroji na jeho domovské planetě. Brzy objeví jinou loď, ale hlavně její mobilní jednotku ANI. Oba dva se tedy vydávají na občas akční, občas stealthové, občas adventurní dobrodružství za odhalením tajemství současné aktivity příšer na planetě, ale také za titulním telefonátem – ION musí domů zatelefonovat, že našel planetu, která je plná potřebných zdrojů a surovin.

Ve hře ovládáte robůtka ION, který se musí nejenom starat o bezpečí své kolegyně ANI, ale zároveň se potýkat s různými nástrahami v otevřeném světě. Mají podobu proměnlivého počasí, logických hádanek a nepřátel, se kterými lze buď bojovat, nebo je třeba najít cestu, jak se jim zcela vyhnout.

Mezi další roviny hratelnosti patří sbírání materiálů a výroba i následné vylepšování nástrojů. Ve hře je i postupné objevování zbytků prastaré civilizace a odhalování jejího jazyka, abyste pak zvládli využít technologii, kterou po sobě zanechala.

Phoning Home je tak příběhová záležitost (hlavní postavy jsou dabované), survival v otevřeném světě, akční hra, ale i logická adventura v jednom. A jakkoli to může působit jako popis dortu, který vařili pejsek s kočičkou, výsledek nemusí být špatný. Dopředu to ale samozřejmě nelze odhadnout. Ne z traileru, oficiálních obrázků a informací, jakkoli působí zajímavě. A že Phoning Home v řadě aspektů připomíná film WALL-E? Svět se z toho nezblázní. Hlavně, aby to byla dobrá hra.

PC verze Phoning Home vyjde 7. února na Steamu, Linux a Mac verze se objeví s blíže neurčeným zpožděním.

Tagy: akční adventura sandbox

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.