Přijďte vyzkoušet první VR mikrohernu v České republice, která otevřela v Praze
zdroj: Archiv

Přijďte vyzkoušet první VR mikrohernu v České republice, která otevřela v Praze

9. 7. 2016 12:00 | Komerční sdělení / PR | autor: Inzerce

Rok 2016 se zcela jistě zapíše do historie PC Gamingu jako průlomový díky příchodu první generace headsetů virtuální reality, které mají v dnešní době z hlediska dostupné technologie a výkonu PC už konečně smysl. Dobře si uvědomujeme, že s vysokou pořizovací cenou si tuto technologii v současné době nemůže dovolit každý, a proto jsme se rozhodli zpřístupnit zážitky z virtuálních světů široké veřejnosti založením první české Herny Virtuální Reality v Praze.

Naše herna se nachází v Praze, půl minuty chůze od stanice metra Hradčanská, v ulici Bubenečská 270/3. Otevírací dobu jsme nastavili ve všední dny od 14:00 do 22:00 hodin, o svátcích a víkendech Vás rádi uvítáme v čase od 10:00 – 20:00.  Jelikož je situována v suterénu domu, v letních měsících zde vychutnáte chládek a příjemnou dungeonovou atmosféru.

V naší Mikroherně Virtuální Reality máte momentálně možnost vyzkoušet dva VR systémy – HTC Vive a Oculus Rift. Oba dva systémy plánujeme rozšiřovat o periferie, které budou v budoucnu dostupné. Pohybovou plošinu Virtuix Omni máme již dlouhou dobu objednanou a její vydání je plánováno na třetí čtvrtletí roku 2016. V případě, že bude HTC Vive sklízet u našich zákazníků úspěch (čemuž díky použité technologii pevně věříme), pořídíme druhý Vive, aby si naši zákazníci mohli spolu zahrát hry, které to umožňují, v režimu multiplayer.

Co se týká interaktivity, HTC Vive rozhodně zaujme krom hráčů i všechny ostatní. Díky dvěma majákům, pohybovým ovladačům a místnosti o rozloze 4x4 metry se nejedná pouze o stacionární virtuální zážitek. Pomocí tohoto setupu se můžete po virtuálním světě procházet a jednotlivé jeho prvky si doslova osahat. Ovladače, které držíte v dlaních, mají v různých aplikacích různé funkce a podoby. Díky propracovanému systému můžete v helmě vidět jejich vzhled a polohu. Rázem se tak ovladače změní v ruce, pistole, pálky, meče, štíty, luky a šípy a tak podobně. Jediné limity zde udává představivost vývojářů, která je, soudě dle dnes dostupných aplikací, opravdu bujná. Abychom maximalizovali Vaše pohodlí, opatřili jsme místnost s Vive stropním držákem kabeláže, díky kterému se Vám nebudou kabely plést pod nohami, což čas od času dokázalo vytrhnout z požitku při hře.

2 zdroj: Archiv

Druhým systémem virtuální reality, který si u nás můžete vyzkoušet, je helma Oculus Rift. Ač tato helma neumožňuje stejnou volnost pohybu jako HTC Vive (prozatím není opatřena pohybovými ovladači a člověk se pohybuje pouze v kruhu o průměru zhruba jednoho metru, díky absenci kamery na helmě a pohybovým ovladačům ani nevidí ve virtuálním světě ovládací prvky), vynahrazuje tyto nedostatky spoustou exkluzivních, velmi zajímavých titulů. Další výhodou zejména pro náruživé hráče počítačových her je poměrně slušná podpora emulačního softwaru Vorpx,  který máme také k dispozici. Tento program umožňuje hrát širokou škálu titulů, které nejsou helmami pro virtuální realitu nativně podporovány, ve 3D s částečnou podporou pohybového trackingu helmy.

Cena obou VR systémů je nastavena na 250,- Kč na celkovou dobu 75 minut, která je rozdělena na tři části – 5 + 10 + 60 minut. Prvních pět minut (před objednaným časem) slouží k údržbě helmy (výměně obličejových krytů) a vysvětlení základů (zacházení s ovladači, pohyb v menu atp.). Dalších deset minut máte možnost se rozkoukat a ovládání vyzkoušet. 60 minut si pak můžete užívat virtuální svět. Častí návštěvníci samozřejmě úvodní části přeskočí a jdou rovnou na věc. Po celou dobu hraní je Vám k dispozici příjemná obsluha, která Vám vše s ochotou vysvětlí. Objednávat jednotlivé termíny můžete na našich webových stránkách VirtualniRealita.cz.

Oba naše systémy Virtuální Reality fungují na špičkových Gaming Series komponentech naší partnerské firmy MSi. V případě HTC Vive se o veškeré operace (hraní, streamování a záznam zároveň) stará sestava MSi Nightblade vybavená grafickou kartou MSi GeForce GTX 970 a procesorem intel Core i7.

3 zdroj: Archiv

Defaultně každou session HTC Vive streamujeme na Twitch, kde se nahrávky nějakou dobu ukládají a vy se tak můžete chlubit svými výkony přátelům. Na přání umíme tento stream zaznamenávat ve FullHD kvalitě i na lokální PC. Pokud si tedy přinesete flashdisk, rádi Vám Váš záznam poskytneme.

Pokud příjdete s přáteli, mohou dlouhé chvíle trávit v naší čekárně – jde o oddychovou místnost s pohodlnou sedačkou a televizí, kam streamujeme živé vysílání z Twitche. K dispozici máme také ledničku s chlazenými nápoji, které je možné si na recepci zakoupit.

Těšíme se na Vaší návštěvu plnou pohodové atmosféry a nezapomenutelných zážitků. Novinky a události spojené s naší Hernou virtuální reality můžete sledovat také na našem Facebooku

Tým VirtualniRealita.cz.

Nejnovější články