Na pražském Comic-Conu můžete potkat Hellboye i Nočního krále
zdroj: tisková zpráva

Na pražském Comic-Conu můžete potkat Hellboye i Nočního krále

8. 11. 2019 9:33 | Komerční sdělení / PR | autor: Inzerce

Festival Comic-Con příští rok poprvé zamíří do České republiky. Pražské O2 universum bude mezi 7. a 9. únorem 2020 hostit české i zahraniční hvězdy nejen komiksového světa. Své zástupce z hereckých řad na festivalu budou mít třeba Hra o trůny, Harry Potter nebo Hvězdná pěchota, které doplní kupříkladu komiksoví výtvarníci. Se svými oblíbenými hosty se navíc budete moct i vyfotografovat a získat jejich podpis.

Mezi hosty, kteří již potvrdili svou účast na únorovém Comic-Conu, najdete třeba Rona Perlmana, který proslul zejména svou rolí Hellboye v sérii režiséra Guillerma del Tora. Nebude ale zdaleka jedinou zahraniční hvězdou, dalším zástupcem komiksového světa je filmový představitel Supermana Brandon Routh. Sci-fi žánr reprezentuje Casper Van Dien z dnes kultovní Hvězdné pěchoty, mezi hosty se objeví také kanadský herec českého původu David Nykl, známý především coby dr. Radek Zelenka ze seriálu Stargate Atlantis.

Comic-Con Prague 2020 zdroj: tisková zpráva   Comic-Con Prague 2020 zdroj: tisková zpráva

Seriálovou Hru o trůny bude zastupovat irský herec Ian McElhinney (Ser Barristan Selmy) a Slovák Vladimír Furdík, který si diváky získal svou rolí Nočního krále. Slovenské kořeny má i herečka Daniela Tlumačová, která se kvůli kariéře odstěhovala do Velké Británie a už se stihla objevila v osmé epizodě Star Wars, jakož i v sérii Fantastická zvířata a kde je najít. Zástupce fantasy světů doplní Predrag Bjelac, představitel kruvalského ředitele Igora Karkarova z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Comic-Con Prague 2020 zdroj: tisková zpráva   Comic-Con Prague 2020 zdroj: tisková zpráva

Kromě herců se na Comic-Con Prague 2020 objeví také komiksoví tvůrci a výtvarníci: Brian Azzarello (100 nábojů, Joker), John McCrea (Hitman, Deadpool) nebo Marco Turini (Deus Ex, Dark Souls, Assassin’s Creed). Počítá se i s účastí spisovatelů, cosplayerů nebo youtuberů.

Další hosté budou postupně zveřejňováni během zimy. Online nebo na místě si pak budete moct zakoupit společnou fotografii s vybraným hostem a autogram. Lístky na první ročník pražského Comic-Conu si už v této chvíli můžete koupit na oficiálním webu akce, za kterou stojí Comic-Con s.r.o. (a jejím prostřednictvím tým neziskového spolku SFK Avalon, organizující mj. Festival fantazie) společně s Active Radio a.s. a jeho produkčním týmem No Limits.

Nejnovější články