zavřít

V hororové stealth hře A Plague Tale vás dostane buď inkvizice, nebo krysy

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ne že bych se považoval za experta na hlodavce nebo na období, kdy Evropu zřídila černá smrt, ale první trailer na A Plague Tale: Innocence ve mně vyvolává pocit, že tahle stealth adventura má rozhodně blíž fantasy než historickému pojednání. Místní krysy jsou totiž nepřiměřeně agresivní. Když máte světlo, tak si na vás sice netroufnou, ale jen co lucerna zhasne, ohlodání nakaženým hejnem je prakticky zaručené.

Zahrajete si za vychytralou dívku Amicii, která se spolu se svým mladším bratrem Hugem snaží uniknout pronásledování francouzské inkvizice. Píše se rok 1349, všude řádí mor, a náboženští fanatici by moc rádi našli nějaké obětní beránky, jejichž hříšnosti by tuhle katastrofu ospravedlnili. A tak sourozenci utíkají skrz epidemií postižené vesnice plné krys a po cestě se snaží zachránit další nevinné sirotky.

Hra nabídne zajímavé dilema týkající se světla, které je totiž klíčovým nástrojem ochrany před krysami, ale zároveň vás díky němu pochopitelně lépe uvidí vaši pronásledovatelé. Nejlepší obranou ovšem může být útok. Ne že by snad děti popadly meče a rozsekaly zbrojnoše na hadry, ale když se jim povede nějakou lstí zhasit louč, která představuje jedinou bariéru mezi nepřáteli a krysím žaludkem…

Nejspíš by se dalo souhlasit se sloganem: „Nevinnost končí.“ Morální zábrany vám v tomhle hororovém, odporném pekle budou leda tak na obtíž. Máte na to žaludek? Můžete si nechat čas na rozmyšlenou, a nejspíš docela dlouhý. Hra se možná objeví ještě letos, ale možná taky ne. Zato však najisto víme, že A Plague Tale: Innocence vyjde na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Tagy: středověk stealth horor černý mor E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.