zavřít

Tvůrci Yakuzy rozjíždějí novou detektivní značku Project Judge

PlayStation 4 PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Yakuza 6: The Song of Life uzavřela mnohaletou ságu japonské mafie, která se ještě stihla rozrůst o prequelový nultý díl. V současné chvíli se sice pracuje na remacích původních dílů s přízviskem Kiwami, ale zároveň se chystá úplně nová hra Project Judge. Ta opouští prostředí jakuzy a soustředí se na právníky a detektivy.

Na první pohled se v Project Judge předchozí sága studia nezapře. Vypadá to, že hra běží na stejném enginu a sdílí i spoustu mechanismů. Převážně soubojový systém je podobný tomu z Yakuzy, nicméně hlavní náplň je na míle vzdálená.

V centru veškerého dění je totiž detektiv Takajuki Jagami, který nevybíravým způsobem opustil slušně rozjetou kariéru právníka. Jako soukromé očko se z horních pozic plných obleků dostává do podsvětí, kde plní větší i menší zakázky.

Už nejste vážený mafián, který si pyšně vykračuje po ulici v bílém kvádru a budí strach v kolemjdoucích. Jste tichá myš, která se plíží zadními uličkami, sbírá důkazy a fotografuje podezřelé. Sem tam vypáčíte zámek, jindy hacknete počítač, dojde i na honičky plné QTE a nevyhnete se energickým rvačkám.

Stejně jako v sérii Yakuza můžete i zde trávit volný čas minihrami – nabízí se hraní na automatech, závody dronů, sprint virtuálním světem, ostřelování nepřátel bazukou a tak dále. Japonská přehnanost hře tedy naštěstí nechybí.

Project Judge je jen prozatímní název anglické verze hry, která by na západním trhu měla vyjít někdy v příštím roce na PlayStation 4. V Japonsku nese název Judge Eyes: Shinigami no Yuigon a vyjde 13. prosince.

Tagy: Japonsko akční adventura detektivka

Zdroje: PlayStation Lifestyle

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.