zavřít

Tvůrci Men of War chystají Novy Soyuz, postapo RPG ze „Sojuzu“

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dobrá, trochu vám lžu, on to vlastně není Sovětský svaz. On je to spíše Nový sovětský svaz, protože hra se jmenuje Novy Soyuz. Proč? Nu, představte si, že se Karibská krize nevyřešila tím, že by se na to obě strany po vyhroceném konfliktu vykašlaly. Představte si, že to obě strany „zmáčkly“ a vymazaly tak většinu světa z mapy obyvatelných oblastí. Nicméně, nepodceňuj Sověta, protože v téhle hře byli připraveni a zvládli evakuovat důležité osoby, podniky, no prostě vše potřebné pro zachování existence srpu a kladiva.

Uplynulo padesát let od nukleární války a megalomanské evakuace a přeživší se vyvíjeli dál, stejně jako společnost a příroda kolem nich. Vznikl Nový sovětský svaz s hlavním městem v Pobědogradě. Najdete zde i hlavního hrdinu tohoto RPG, pilota, který sehrál svou roli v bombardování USA. Ten ví, že válka byla teprve začátkem, protože nový svět, který vznikl v záři radiace, je mnohem nebezpečnější.

Ale jak se vyvíjela (či spíše mutovala) příroda kolem, bystré hlavičky také nezahálely a vytvářely novou techniku, díky níž se s nebezpečími snaží lidé vyrovnat. Prim samozřejmě hrají zbraně, kde vznikají nové a nové automaty, zvukové zbraně apod. Nyní se píše rok 2012 a vy musíte dokázat, že ať se děje cokoliv, Pobědograd přežije!

Postapokalyptické hry z prostředí postsovětského jsou oblíbené. Nesmíme se ale hned nechat zlákat příslibem nového STALKERa. Je doce dobře možné, že se nám tu chystá další nedodělek, který má za sebou spoustu dobrých úmyslů, ale jeho provedení není zrovna nejobratnější. Za hrou stojí vývojáři z ukrajinského Best Way (Men of War, ale i spousta nepovedených projektů). Ale třeba nás na druhou stranu příjemně překvapí. Zatím můžete něco posoudit z obrázků, něco vyčíst z traileru, a kdyby vás zajímala časová osa konfliktu vzniklého z Karibské krize, najdete ji buď na oficiálních stránkách v azbuce nebo v angličtině na těchto stránkách.

Hra vyjde na PC někdy v roce 2013.

Tagy: akční RPG postapokalyptická third person

Zdroje: PC Gamer

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.