zavřít

Survival horor Cry of Fear vás chce děsit i v kooperaci

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Shindži Mikami se může zaklínat, jak s nedávno oznámeným projektem The Evil Within znovu přivede element strachu do měknoucího survival hororového žánru, ale naštěstí na spásu z rukou tohoto japonského vývojáře a jeho hry čekat nemusíme. V rovině AAA her sice hororů vzniká žalostně málo, na nezávislé scéně a v rámci komunity modderů se však tomuto žánru věnuje spousta talentovaných lidí. Partička šikulů z Team Psykskallar je toho jasným důkazem. Jejich totální konverze Half-Life pod názvem Cry of Fear už v rámci modd komunity nadělala pořádné vlny, ale dá se očekávat, že zítra touto dobou dojde na menší tsunami.

Hororovka Cry of Fear bude zítra (24. dubna) dostupná na Steamu jako zcela samostatná hra. Ke jejímu hraní nebudete potřebovat původní Half-Life (kdo ho ale na Steamu nemá, že ano) a navíc bude Cry of Fear tak jako tak zadarmo. Minimálně nevyzkoušet, jak si s hororovými klišé tvůrci z Team Psykskallar poradili, to by byl podle mé příručky správného hráče kardinální hřích.

Cry of Fear, pokud jste tedy už o modu/hře neslyšeli, chce být „skutečným“ survival hororem, který vás vtělí do role člověka, co se probudil v temné uličce kdesi ve švédském Stockholmu a vůbec nic netuší. Jak se můžete přesvědčit na videu, důvodů ke zděšení a prchání bude více než dost, což znamená, že bude koho nebo co kosti různými zbraněmi.

...

Akce však není hlavním náplní herní stránky Cry of Fear, přestože možnost mít v rukách dvě zbraně naráz vždycky potěší. Cry of Fear prý bude hra bohatá na dialogy a příběhové momenty, čemuž nasvědčuje i slibovaných 7 konců a systém pro animace, který tvůrci do enginu Half-Life implementovali.

Příjemně zní rovněž podpora kooperace pro kampaň, takže znovu opakuji: když bude hra, kterou komunity vybrala v rámci Steam Greenlight, zdarma, vážně by byla škoda jí alespoň nedát šanci. Podrobnosti o Cry of Fear skrývá Greenlight stránka nebo homepage.

Tagy: Indie horor akční modifikace

Zdroje: Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.