zavřít

Příští hrou od Rockstaru by mohla být nová značka zasazená do středověku

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Možná jsme právě teď svědky prvních skutečných informacích o nové hře od Rockstar Games, nebo nalétáváme internetovým trolům, kteří se v nastupujícím vánočním suchu nudí. Ať už k následujícím informacím přistoupíte jakkoliv, není těžké uvěřit, že gigant stojící za GTA V a Red Dead Redemtpion II pracuje na mnoha projektech zároveň.

Rockstar Games sice nevydává novou hru každý rok ani ob rok, ale má tolik studií po celém světě, že by bylo divné, kdyby všechna naplno pracovala na jedné jediné hře. Doufal bych alespoň ve zkoumání nových prototypů vedle vývoje dalšího GTA, které ještě nikdo neoznámil, ale je bláhové si myslet, že by Rockstar nepokračoval v sérii, jejíž poslední díl prodal přes 100 milionů kopií.

Pokud se skutečně zkouší i nové hry mimo zavedené značky, možná bude jednou z nich spekulovaný Project Medieval. O projektu se objevila zmínka letos v dubnu v diskuzi na Resetera, kde jeden z uživatelů tvrdil, že půjde o hru mezi RDR 2 a dalším GTA. Nic víc tehdy nezaznělo, teď se ale objevují nové informace.

Web GamesRadar+ upozornil na nyní zeditovaný profil Pawase Saxeny na LinkedIn, který se pochlubil, že pracoval jako grafik na modulárních prvcích prostředí s důrazem na středověkou architekturu. Měl tak činit mezi květnem 2018 a červencem 2019. Tehdy pracoval pro studio Dhruva Interactive, které letos koupil Rockstar a udělal z něj pobočku Rockstar India. Pokud tedy Project Medieval existoval, vznikal mimo Rockstar, možná na zakázku, možná nezávisle. A možná je teď nedílnou součástí Rockstaru.

Záhy se na Redditu vynořil uživatel iknowstuff312 (účet vytvořený včera), který tvrdí, že má důvěryhodné zdroje, které dříve prozradily posléze potvrzené informace o rozšířeních GTA Online a příběhu Red Dead Redemption II. Podle něj je ve vývoji hra s otevřeným světem zasazená do středověku, ve které přijdou ke slovu meče a duely. Vyjít by měla dřív než nové GTA v prvním čtvrtletí roku 2021, tedy příhodně na novou generaci konzolí.

Stejně jako v případě všech spekulací není ani v tomto případě důvod čemukoliv věřit. Rockstar na novou generaci konzolí určitě něco vydá, s největší pravděpodobností další GTA. Ale třeba nás překvapí středověkou akcí, pokračováním Bully nebo úplně jinou hrou, o které zatím neexistují ani zvěsti. Každopádně, umíte si představit něco jako Kingdom Come od Rockstaru?

Tagy: spekulace GTA Rockstar Red Dead série

Zdroje: Reddit,GamesRadar,ResetEra

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.