zavřít

Prince of Persia Two Thrones se odhaluje

Windows

- Oznámení autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O zrodu třetího dílu nové generace Prince of Persia se ví z Ubisoftího plánu už déle a není to vůbec nic překvapivého, narozdíl od skutečnosti, že první screenshoty (nejde o scany) s tiskovou zprávou pronikly na veřejnost tak brzo před výstavou E3, kde teprve dojde k oficiálnímu představení.

Hra se bude odehrávat po událostech dvojky (Warrior Within) a princ se v ní vrací do Babylonu společně s Kaileenou.

Avšak město zmítají nepokoje, obyvatelé nejsou k princovi přátelsky nakloněni a je okamžitě zajat. Aby ho jeho milá zachránila, nezbývá ji nic jiného než se obětovat a aktivovat Písky času, čímž vyvolá útok písečných bestií. Ve srovnání s předchůdci by měl být design levelů PoP3 znatelně otevřenější a bude možné se svobodně (i když jako uprchlík :) procházet temnými zákoutími babylonských uliček i podzemními chodbami, skákat po střechách domů nebo balkonech monstrózních paláců.


Hlavní hrdina Prince of Persia 3 (pracovní název, časem jistě dostane podtitul místo číslovky) bude vedle vylepšeného Free-Form Fighting systému samozřejmě umět nějaké nové pohyby. Z nich bylo zatím odkryto vražedné zabití na jeden zásah, kdy se potají přiblíží k oběti, ale vše má probíhat ve velké rychlosti, tedy přesně opačně než ve Splinter Cell. Ve své výbavě bude mít zbraň fungující na principu biče, se kterým na dálku uškrtí nepřítele, který může být vyzbrojen například jakýmsi mixem luku a nože, jak je vidět na tomto obrázku.

Společně s občasnou výpomocí od zlé verze sebe samotného reprezentuje velkou novinku hraní za dva odlišné charaktery s různým bojovým stylem, zbraněmi, postoji i minulostí. Chybět nebudou hrátky s časem, když protivníky zaskočíte jeho zpomalením, přetočením zpět nebo novými speciálními silami. Akční adventura Prince of Persia 3 vyjde pro PC, PS2, Xbox a GC letos na podzim.
zdroj: GameKult, OPS2, GGmania

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.