zavřít

Pathway vás vezme na průzkum tajemných hrobek a chrámů

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Smíchejte okouzlující pixelartovou grafiku, Indiana Jonese, tahové souboje, a okořeňte to špetkou konspiračních teorií. Vzniklý mix ozdobte procedurálně generovanými mapami a vznikne vám Pathway, nová dobrodružná hra od studia Robotality, jejichž poslední počin se jmenuje Halfway. Což se hezky rýmuje a zřejmě nám má naznačit, že i cesta může být cíl, no ne?

Jinak se ale srovnání s Indiana Jonesem nabízí hned v několika ohledech. Pathway vás vezme strojem času do roku 1936, kdy se Evropou a Blízkým východem plíživě šíří německý vojenský vliv s cílem získat a ovládnout tajemné artefakty, potažmo celý svět. Nacisté zároveň unesli přítele hlavního hrdiny Mortena, protože během svého výzkumu odhalil něco, co neměl. Začíná tedy výprava jak za jeho vysvobozením, tak i za záchranou magických předmětů před spáry mocichtivých nenechavých Němců.

To vše se odehrává v krásné šestnáctibitové pixelartové grafice a v procedurálně generovaném světě, který se postará o to, aby žádné vaše dobrodružství nebylo stejné jako to předchozí. S tím se pojí i rozhodnutí. Nebudete moct nikdy prozkoumat všechno a občas si budete muset vybrat třeba mezi záchranou obyvatel vesničky a průzkumem zajímavé lokace. Zároveň vám vaše putování za poklady budou znepříjemňovat nacisti, proti nimž ale nebudete muset bojovat sami.

Společníky do nepohody si vyberete z šestnácti možných unikátních postaviček, které budou mít své vlastní příběhy, schopnosti i startovní vybavení. Souboje jsou tahové a pouštní chrámy disponují spoustou vychytralých pastí, které můžete využít ke svému prospěchu a záhubě nepřátel, jakož i různými pilíři a sloupy, za něž se můžete zase raději schovat. K tomu musíte klasicky kombinovat nalezené předměty a schopnosti vašich parťáků, abyste chrámy a hrobky stihli vykrást dřív, než to místo vás udělá někdo jiný.

Pathway

O hudební doprovod se postará britský bubeník a kytarista Gavin Harrison, který má za sebou hezkou řádku projektů včetně předchozí hry od Robotality, Halfway. Pathway vyjde pod záštitou Chucklefish, kteří vydali mimo jiné třeba Pocket Rumble nebo Stardew Valley, takže se zřejmě specializují na tituly s hezkou pixelartovou stylizací. Kdy bude hra venku, to zatím nevíme, měla by ale stihnout letošní rok.

Tagy: nacismus hrobka čas na dobrodružství

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.