zavřít

Odyssey vás provede fyzikálními objevy od starých Řeků až po Newtona

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Logická hra Odyssey klade spoustu zajímavých otázek. Co byste si například počali, kdyby vás i s celou vaší rodinou zlí piráti vysadili na opuštěném karibském ostrově s tím, že pro ně máte najít poklad, jinak si pro vás přijdou a bude zle? Možná byste zkusili rozdělat pořádný oheň, aby si vás všimla kolem proplouvající loď. Další celkem rozumný nápad je podřídit se pirátům a udělat přesně to, co po vás chtějí. Ale třináctiletá dívka Kai na to šla trochu jinak. Postavila totiž po celém ostrově barikády, kterými projde pouze někdo se znalostí fyziky nebo ochotou se její základy naučit.

Hádanky jsou vesměs založené na mechanice a astronomii a postupně vás provedou poznatky z dob starověkého Řecka přes Galileovu práci až po objevy Isaaca Newtona. Kai to má vymyšlené docela chytře, protože pokud se k nim na závěr kariéry nepřidal profesor Hawking, rumem nasáklí krvežízniví piráti se asi moc daleko nedostanou. Ale vy byste mohli. Kai si pro vás totiž připravila nápovědy v podobě deníkových zápisků, v nichž zaznamenala debaty se svým tátou archeologem. Jejich argumenty vám můžou poskytnout spoustu vodítek k řešení problémů.

Podstatnou částí hry bude i objevování samotného ostrova, které prý připomíná legendární adventuru Myst. Ovšem jádro hry jednoznačně spočívá v naučných fyzikálních úlohách, s nimiž se budete muset potýkat. Odyssey vstoupí do předběžného přístupu na Steamu 23. února a její první část zahrnuje období od Řeků ke Galileovi. Případné pokračování pak naváže newtonovskou fyzikou.

Tagy: matematika astronomie logická hádanky

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.