zavřít

Nová kampaň pro westernovou strategii Hard West pracuje s frankensteinovským motivem

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Z Hard West se vyklubalo jedno z příjemných překvapení minulého roku. Tahová strategie u mne i u Ondry Šváry (viz jeho recenzi) zabodovala slušnou dávkou RPG prvků a především neokoukaným prostředím „weird westu.“ Takže vydání nového DLC, které za velmi vstřícná tři eura nabízí novou příběhovou linii, rozhodně vítám. Rozšíření se jmenuje Scars of Freedom a hrajete v něm za Libertee, uprchlou otrokyni, která se v Texasu během občanské války pustila na cestu pomsty. Jak je ale v Hard Westu zvykem, neobejde se to bez určitých... zvláštností.

V první řadě je tu fakt, že se na Libertee vyřádil doktor Gorman, chlapík, který nemá daleko k šílenství a jeho chirurgické schopnosti balancují na pomezí magie. V traileru se sice mluví o tom, že „pozměnil“ ruce Libertee, ale během kampaně, sestávající se ze sedmi misí, půjde měnit mnohem více v tělesné skladbě hlavní hrdinky. Tvůrci kompletně překopali systém vývoje postavy, takže budete moci „augmentovat“ různé části těla pomocí chirurgických zákroků doktora Gormana.

Navíc, jak bylo pěkným zvykem původní hry, ani zde příběh nebude černobílý. Gorman rozhodně není nějaký dobroděj a sympaťák a během kampaně začne Libertee zjišťovat, jak se to má s jeho nezištnou pomocí. Libertee a Gorman jsou hlavními vypravěči tohoto příběhu, nicméně během misí se k vám přidá až desítka nových postav, samozřejmě v závislosti na tom, jaké volby během kampaně učiníte a jak budou po vašem boku umírat a nebo odcházet na základě vašich jiných rozhodnutí.

Autoři také sáhli do systému soubojů, který prošel blíže nespecifikovanými úpravami, stejně jako vývoj postavy a to nejenom v kontextu zásahů šíleného chirurga. Scars of Freedom zní jako velmi příjemný návrat k Hard Westu a to za doslova směšnou cenu tří eur.

Tagy: strategie tahová western okultní

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.