zavřít

Last Day of June se vás hudbou Stevena Wilsona zeptá: "Co byste udělali, abyste zachránili život milované osoby"

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Každý z nás má svůj vysněný videoherní projekt nebo alespoň určitou představu o hře, kterou by si rád zahrál, ale zatím mu ji nikdo nenabídl - nevytvořil. Jen se zamyslete a určitě za chvíli přijdete s námětem, který ještě nikdo nezpracoval. Když podobně zavřu oči a zasním se, vytane mi na mysli hra, která by nějakým způsobem oživila náladově barvité příběhy písniček Stevena Wilsona – britského hudebníka a producenta, který slavil úspěch se svou kapelou Porcupine Tree, jde o vyhledávaného producenta, účastníka řady jednorázových projektů a úspěšného sólo muzikanta. A když jsem se takto zasnil naposledy a pak otevřel oči, stala se z mého snu realita. Interaktivní adventura Last Day of June by měla nabídnout nejenom Wilsonovu hudbu, ale její tvůrci ze studia Ovosonico se do hry pokusí dostat i specifickou atmosféru Wilsonovy tvorby. A to rozhodně nebude jednoduché.

Last Day of June by měla být interaktivní vizualizací hořkosladkého příběhu o životě, lásce i ztrátě, která bude mít podobu prozkoumávání silně stylizovaného světa ve stylu RPG her. Půjde o singleplayer hru, ve které hráč pozoruje Carla a June, kteří podnikají cestu na své oblíbené místo. Řešením emocionálně náročných puzzlů ve snaze vrátit čas zpět hráč postupně odhaluje detaily ze života June a v rámci hesla „Co byste udělali, abyste zachránili život milované osoby,“ se snaží zabránit nevyhnutelnému – smrti June.

V podstatě by se dalo říci, že vám tvůrci předhazují dopředu definovaný poslední den života June, jehož osudový výsledek můžete měnit řešením hádanek v podobě Juniných maleb. Správným vyřešením hádanek získáte nebo vrátíte čas, poznáte zásadní životní situace June, a možná i změníte osud. Něco to ale bude stát. Možná Carla, možná June, ale zadarmo to nebude...

Tvůrci z Ovosonico, Steven Wilson a animátorka Jessica Cope (například Frankenweenie, hudební videa Here Comes Revenge od Metallicy a Routine od Wilsona) pracují na Last Day of June už 2 roky a po stránce stylizace vycházeli z kreseb Hajo Müllera pro klip Drive Home od Wilsona, který rovněž rozanimovala Jessica Cope.

Spousta známých a uznávaných jmen samozřejmě o hře nic neříká, ale inspirace Wilsonovou tvorbou je slibná. Ostatně, Wilson hře věří: „Sám sice nejsem hráč, takže vlastně netuším, co čekat od hry postavené na hodně melancholickém příběhu, ale považuji hru za neuvěřitelné krásný a emocionální zážitek.“

Trailer na Last Day of June, který se válí okolo, doprovází hudba z Wilsonovy skladby Harmony Korine, a pokud proti tomuto typu hudby nemáte vyloženě odsudek, určitě na vás zapůsobí. Nejenom kvůli hudbě, ale i kvůli nádherné stylizaci a výrazné náladě, kterou díky kombinaci vizuálu a audia vzbuzuje. Snad to nebude to jediné, čím se Last Day of June nakonec pochlubí, až vyjde později v roce 2017 pro PC a PlayStation 4.

Tagy: adventura emoce nálada steven wilson

Zdroje: Facebook,tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.