zavřít

Krásné akční RPG UnDungeon boří na Kickstarteru bariéry mnohovesmíru

PlayStation 4 Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Na Kickstarteru se pravidelně objevují herní projekty, které jsou schopné člověka zaháčkovat jediným skvělým nápadem. V případě pixelartového akčního RPG UnDungeon jde o příběhové zasazení a to, co z něj vyplývá pro hratelnost. Došlo totiž ke katastrofě v mnohovesmíru, a sedm různých verzí planety Země se spojilo do jedné. Sedm alternativních realit se stmelilo v chaotický, nebezpečný a nerozdělitelný celek. A na nové, smrtící Zemi se objevilo sedm posedlých hrdinů – Heraldů.

Každý z Heraldů je ovládán kusem artefaktu s názvem Jádro, který jim přikazuje, kam mají jít a co mají dělat. A vzhledem k tomu, že většina aktivit se smrskne na násilný průchod krajinou skrz davy nepřátel, nejspíš v novém - fúzním světě nebudete za klaďase. Zvlášť když ani nevíte, proč to vlastně všechno děláte.

Každý Herald je naprosto unikátní, a teď nemluvím jen o schopnostech a herním stylu. I jejich vizuální design a příběhové pozadí jsou nádherně bizarní. Líbí se mi zvlášť Marduk, mocný mág pohřbený zaživa v magickém sarkofágu. Díky kataklysmatu byl osvobozen z podzemí, ale nikoli ze své ozdobné bedny, a tak si v ní poletuje po světě. Když nabere dost síly, je schopen ji na pár vteřin roztříštit na kusy a být na chviličku volný – ale pak je vždy nevyhnutelně znovu uvězněn.

Co se týče hratelnosti, UnDungeon je prý čistokrevné akční RPG, ve kterém záleží na správné pozici, hbitosti a rychlém přemýšlení. Ovšem do klasické kombinace vstupují ještě prvky žánru roguelike. Když některý z Heraldů zemře, Jádro jej přivede zpět k životu, ale okolní svět se mezitím změní k nepoznání. Za selhání tedy zaplatíte ztrátou všech znalostí o svém okolí - pak vaše cesta v jistém smyslu začíná zase od začátku.

Vývojáři ze studia Laughing Machines chtějí na Kickstarteru vybrat minimálně 50 tisíc euro, a v okamžiku psaní mají na kontě více než polovinu požadované částky. Vzhledem k tomu, že do konce kampaně zbývá ještě 28 dní, je situace docela optimistická. 

Tagy: RPG pixel art multivesmír

Zdroje: tisková zpráva,Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.