zavřít

Japonské RPG Tales of Xillia 2 vyjde i v Evropě

PlayStation 3

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

JRPG žije! Oprava – JRPG žije i mimo Japonsko! Tenhle i na západě oblíbený (ale zjevně ne dost oblíbený) žánr v posledních letech prakticky vyhynul mimo Japonsko a k těm, kteří neumí japonsky se dostává jen skrze pár posledních odvážlivců. Mezi takové držáky patří série Tales of …, která se příští měsíc připomene i u nás dílem Tales of Xillia.

Ten ovšem vyšel v Japonsku už v roce 2011 a Namco stihlo vyrobit i jeho volné pokračování Tales of Xillia 2. To vyšlo v Japonsku už v listopadu minulého roku a ačkoliv sklidilo pozitivní reakce, prodeje nebyly takové, jak si Namco slibovalo. A tak zatímco jednička vyjde s dvouletým zpožděním i v Evropě, Tales of Xillia 2 by to měli stihnout už v příštím roce, opět exkluzivně na PS3.

Dějově by hra měla navazovat na finále jedničky Tales of Xillia. Příběh navazuje rok po zmíněném finiši a hlavním hrdinou bude tentokrát mladík Ludger Kresnik, který má zálibu ve vaření a žije v jednom domě se svým bratrem a kočkou. Ne, tohle nezní jako velké dobrodružství, ale tahle změna nejspíše přijde. Stačí jedna cesta do práce, jedno setkání s dívkou a jedna, blíže nespecifikovaná nehoda.

Velkou roli v rámci hry by měly mít možnosti volby, což není u JRPG, která sází spíše na sevřenou strukturu příběhu, tak běžné. Kresnik bude moci na různé postavy a situace různě reagovat a měnit tak dějovou linku. Nějakých změn dozná i bojový systém, ale na výsledek si budeme muset počkat až do roku 2014.

Tagy: fantasy JRPG

Zdroje: CVG,All Games Beta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.