zavřít

Flash Point: Fire Rescue je tahové hasičské dobrodružství podle známé deskovky

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Oheň se pomalu šíří zakouřeným domem. Jeho obyvatelé leží v bezvědomí na zemi a netuší, že plameny již olizují plynovou bombu. Zbývají pouhé minuty do ničivého výbuchu. V tu chvíli venku zaskřípou pneumatiky hasičského vozu a do budovy vnikne čtveřice hrdinných hasičů. Stihne vyprostit všechny přeživší? Nebo se spolu s nimi obrátí v prach? O tom rozhodnete v tahové strategii Flash Point: Fire Rescue, která se právě snaží nasbírat peníze na crowdfundingové platformě Fig.

Flash Point je adaptací úspěšné stolní hry stejného jména (v češtině Záchranáři), v níž zápasíte s časem a šířícími se plameny, a o to samé půjde i v počítačové verzi. Váš úkol komplikuje fakt, že přesně nevíte, kde se nacházejí ubozí civilisté, a nic vám neusnadní ani hotová přehršel možností, jak je najít a vysvobodit.

Budete plameny hasit, nebo si prorazíte cestu zdí? Co když vaše rána naruší statiku a dům vám spadne na hlavu? Zariskujete proběhnutí kouřem? Vykopnete dveře, nebo se pokusíte najít jinou cestu? Jen ten nejlepší požárník dosáhne pravidelného úspěchu.

Studio RetroEpic na Figu žádá o 30 tisíc dolarů a momentálně má vybráno téměř 90 % částky. A to do konce kampaně zbývá ještě 19 dní. Vypadá to tedy, že by se mohlo dostat i na nějaké dodatečné cíle, které stolní zážitek obohatí o virtuální zlepšováky. První na řadě je například příběhová kampaň, v níž ovládáte několik hasičských týmů najednou, a kromě samotného zachraňování lidí v ohrožení se snažíte zjistit, z jakých důvodů ve vašem malém městě vypukají požáry. Jde o široce rozšířený vadný produkt? Nebo snad v sousedství řádí žhář?

Přehledný komiksový styl, realistické finanční požadavky, blízké datum vydání v podobě třetího kvartálu letošního roku… Flash Point: Fire Rescue vypadá jako realisticky pojatý projekt, který pro sebe možná neukradne titulní stránky herních magazínů, ale všem milovníkům krizového strategizování by mohl přijít zatraceně vhod. Pokud na Figu přispějete alespoň 15 dolary, digitální kopii hry máte zaručenou.

Tagy: požár hasiči strategie tahová Fig

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.