zavřít

FIFA 14 přinese mimo jiné i skauting a realistický míč - UPDATE

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

„Tak byla oznámena nová FIFA“, řekla posluhovačka panu Švejkovi. Je to tak, FIFA 14 se konečně dočkala oficiálního oznámení, protože tak nějak nikdo na světě nepočítal s tím, že by snad další ročník nebyl. A zároveň všichni čekali, že se objeví nějaké novinky, respektive vylepšení původních prvků. Takže, tady jsou.

Podle oficiálních stránek bude v rámci kariérního režimu obrovskou změnou zpracování systému skautingu, kdy budete pomocí skautů moci vytipovat tu správnou posilu pro přestupové období. Další změny hru čekají v rámci systému střelby. Cituji: „Fotbalisté nyní disponují takovým stupněm inteligence, který jim umožní upravit postavení a úhel těla k tomu, aby vystřelili na branku nejlepším možným způsobem.“ Výsledkem by měla být nádherná střela, ovšem platí, že i z nevýhodného nebo spíše ne zcela ideálního postavení může padnout krásná branka.

Hodně by mělo být zapracováno na samotné taktické práci s míčem, kdy si budete moci pořádně míč pokrýt, pozdržet hru, přihrát do brejku nebo při driblingu odstavit soupeře, který se vás snaží zastavit. To samé platí při osobních soubojích - zas by mělo jít o něco snadněji vyvést soupeře z rovnováhy a odpoustat se od něj.

Samotná mičuda se má chovat realističtěji. Díky tomu lépe odhadnete jeho dráhu letu a dokážete vystřelit přesněji a tvrději. Případně budete moci zkoušet blafáky, přelobovat brankáře nebo zatočit míč přes zeď, aby na něj gólman nedosáhl.

Celková koheze týmu by taktéž měla doznat vylepšení. Útočící hráči by měli chytře nabíhat, bránící se stahovat a vzájemně se zajišťovat, ale i vyhodnocovat, kdy se ještě držet zpět, a kdy podpořit útok. A to je vše k první dávce informací o FIFA 14 (vlastně je tu ještě pár obrázků). Jistě velmi brzy přijdou další.

Update (15:07) - Nově byla zveřejněna dvě videa z testovací verze hry, která vám mají převést různé typy střel (u nichž se nově bude počítat i vliv proudění vzduchu) a změnu v krokování hráče, který má vystřelit. Tedy už žádné klouzání k míči, aby „vyšel krok“.

Ve FIFA 14 pak budou i animace nepříliš povedených střel, kdy hráč neměl dost času na výstřel a nebo byl vyhozen z rovnováhy. Co se týče dalších změn, FIFA Ultimate Team se nějakých dočká. Bude představen nový online mód, který bude využívat soutěživosti v rámci vaší sítě přátel a ve hře bude přes pět set reálných klubů. O Gambrinus lize zatím ani slovo.

...

 

...

Tagy: fotbal FIFA

Zdroje: EA Sports

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.