zavřít

Expanze Journey to Un'Goro pro Hearthstone nabídne nové mechanismy a typ karty

iPad iPhone Android Windows MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Koření musí proudit a karetní hry musí dostávat nové edice. Nově oznámená expanze Journey to Un'Goro pro Hearthstone tak přinese 135 nových karet, které by měly pořádně zamíchat s metou. Nejen proto, že obsáhnou nové strategie, ale také proto, že s jejím vydáním dojde k rotaci ve Standard formátu a začne Rok mamuta (více jsme o něm psali zde). 

Tematicky vás rozšíření zavede do titulního kráteru a okolní džungle, takže čekejte dinosaury, monstra a také zavedení nové typu miniona – Elemental. Některé stávající karty také dostanou klíčové slovo Elemental a dá se čekat, že s nimi budou nějaké nové karty pracovat.

Výraznější novinkou je nová schopnost minionů jménem Adapt. Funguje podobně jako Discover, jen se vám nabídnou tři možnosti z celkových deseti, jak daného miniona vylepšit. Může získat 3 do útoku, Divine Shield, Taun, Windfury apod. Adapt vám tak umožní lépe reagovat na aktuální situaci na stole a přidat k jinak asi celkem prosté potvoře klíčovou vlastnost, která vám umožní přežít nebo protivníka dorazit.

Největší potenciál na vznik nových typů balíčků ale skýtá nový typ karty Quest. Jde o legendární kartu, která se vám automaticky objeví na začátku hry v ruce (a teoreticky ji můžete mulliganem poslat pryč) a po zahrání bude aktivní po zbytek hry. Obsahuje podmínky, které musíte splnit pro naplnění daného Questu a získání odměny.

Zatím byla představená jen pro Priesta. Jmenuje se Awaken the Makers, vyžaduje zahrát 7 různých Deathrattle minionů a odměna je… silná. Jde o legendárního miniona jménem Amara, Warden of Hope. Je to 8/8 za 5 man, s Tauntem a hlavně vám stanoví počet životů na 40. Takový hodně silný Reno Jackson. Bude důležité, co se objeví u dalších hrdinů, ale Deathrattle control Priest může díky Amaře snadno získat klíčový moment zvratu.

Hearthstone: Journey to Un'Goro vyjde začátkem dubna. Všechny ukázané karty najdete třeba zde, případně ve videu níže, a další budou oficiálně představované od 17. března, což je pohříchu dlouhá doba. Jako obvykle si můžete expanzi předobjednat, kdy za 50 dolarů dostanete 50 balíčků a speciální rub karty.

Tagy: Warcraft (série) dlc karetní

Zdroje: tisková zpráva,Hearthpwn

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.