zavřít

Další frakci ve vesmírné strategii Endless Space 2 tvoří miliardář a jeho klony

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vesmírná 4X strategie Endless Space 2 se už od října nachází v předběžném přístupu na Steamu a od té doby fanoušky pravidelně zásobuje čerstvými updaty. Ten vůbec nejnovější do hry přináší v pořadí již šestou frakci jménem Horatio známou už z prvního dílu. A ta je i na excentrické poměry série Endless Space opravdu, opravdu divná. Jde totiž o civilizaci složenou z klonů megalomanského miliardáře Horatia, jejichž tvůrce se rozhodl sebou samotným osídlit celou galaxii, aby byla co nejkrásnější.

V Endless Space 2 bude počáteční volba frakce ještě důležitějším rozhodnutím, než v jiných 4X strategiích. Všechny rasy jsou totiž silně odlišné, s vlastním příběhem, domovskou planetou, technologiemi, hrdiny a loděmi. Každá z nich nabídne unikátní, asymetrickou hratelnost. To platí i pro Horatia a jeho poskoky. Ti můžou asimilovat populace jiných planet a přetvořit je k obrazu svého vůdce, pročež využívají extrémně vyvinuté biologické a klonovací technologie. A i klony musí něco jíst, čili spousta hypermoderních farem je absolutní nutností.

Horatio disponuje početnou populací, která se zároveň proti svému mistrovi nikdy nevzbouří – alespoň dokud bude novým klonům geneticky vštěpována loajalita a poslušnost. To na druhou stranu znamená, že obyvatelé Horatiovy říše můžou být apatičtí, nepřizpůsobiví a neochotní se měnit. Také jim chybí agresivita potřebná k vedení vyhlazovací války, což by mohlo znamenat nevýhodu v konfliktu s militaristickým Spojeným Impériem nebo broučí masou Craverů. A pozor – pokud některý klon projeví přílišnou nezávislost, Horatio v něm spatří konkurenci a bez cavyků ukončí jeho existenci.

Autorům z Amplitude Studios v rukávu zbývají ještě dvě neoznámené frakce. Pokud z nich vyleze něco podobně šíleného a nezaměnitelného jako současná sestava, vesmír v Endless Space 2 rozhodně bude stát za prozkoumání.                 

Tagy: strategie sci-fi vesmírný

Zdroje: GameWatcher,Endless Space Wiki

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.