zavřít

Chlapec jménem Désiré vás provede světem barvoslepých

iPad iPhone Android PC MAC Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Pozoruhodný projekt Désiré se představuje poeticky laděným trailerem, novou webovou stránkou a brzkým datem vydání. Hra sleduje příběh vyrůstání chlapce, který je díky své barvosleposti připravený o mnoho životních radostí. Ukázka a představení hry začíná přinejlepším melancholicky – neschopností hocha nakreslit slunce – v jeho světě je totiž neustále zataženo.

Désiré na svou pouť herním světem vyrazí 10. května a potká při své cestě řadu postav. Ty mu budou pomáhat nalézat v černobílém světě barvu a nacházet i jiné perspektivy pohledu na vše kolem. Celý projekt je přitom kritikou konzumní a na profit zaměřené společnosti.

Hra nabídne čtyři kapitoly (jež zřejmě budou mapovat fáze dospívání), přes padesát scén, řadu hádanek a na čtyři desítky postav. Autor jménem Sylvain Seccia ale především slibuje přinést hluboký příběh o vyrůstání chlapce, pro kterého je barva stejně abstraktní, jako je například pro ateistu neuchopitelná víra.

Jak vidno, ukázka slibuje sice jednoduše zpracované, ale na druhou stranu také značně poutavé vyprávění s osobitou atmosférou. Ta bude navíc doplněna jemným soundtrackem. Video také poodhalilo proces kreslení jednotlivých obrazovek hry. V květnu hra dorazí na Steam, Windows Store a na mobiní zařízení s Androidem i s iOS.

Tagy: adventura

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.