zavřít

Český first-person horor Ghost Theory se v dubnu vrátí na Kickstarter

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

„Znovu a lépe,“ rezonuje momentálně v kancelářích pražského studia Dreadlocks, které napoprvé se svým projektem Ghost Theory na kickstarteru neuspělo, ale zkusí to znovu v průběhu dubna. Původně Dreadlocks na vývoj hry žádali 100 tisíc liber, kampaň stopli ve chvíli, kdy vybrali necelých 18, a bylo jasné, že úspěchem neskončí. Lze očekávat, že napodruhé vyrukují s nižší cílovou částkou, ale raději nebudeme předjímat. Jasné je ovšem už nyní, že hodlají tvůrci Ghost Theory prezentovat jako klasickou hororovou, ne jako projekt určený primárně pro virtuální realitu, přestože ji hra stále podporuje. A co dalšího se od té doby změnilo?

V prvé řadě se Dreadlocks mohou pochlubit solidním zájmem hráčů o Ghost Theory na Steam Greenlight, kde dostal projekt „zelenou“ po pár dnech. Snad to hře vytvořilo jistou uživatelskou základnu, ze které by tvůrci mohli těžit během druhé kickstarterové kampaně. Ještě než ji ale spustí, podívejte se na novou upoutávku. Je mnohem více akční a záběry evokují P.T.

Design hry se ale v mezičase logicky nezměnil, snad by něco podobného tvůrci ani nemohli stihnout. Podrobně jsme Ghost Theory popisovali ve starším článku a informace z něj pořád platí. V nelineárních misích se s využitím řady nástrojů a daru jasnozřivosti snažíte detektivním způsobem vypátrat duchy a jiná strašidla, odhalit jejich motivace k páchání neplechy, potažmo se s nimi můžete rovnou pustit do křížku. Existuje ovšem velká šance, že to neskončí úspěchem, a od ducha dostanete na budku. Vzhledem k tomu, že mise mají být nelineární, ale záleží na vašem přístupu, potažmo i na nástrojích, které vyzkoumáte a vybavíte se jimi  na každou danou misi.

Ghost Theory chce zaujmout neobvyklou vizuální kombinací počítačové grafiky a herců, natočených s pomocí 3D stereoskopické kamery. Díky tomu by hra měla, zejména při hraní ve virtuální realitě, působit přirozeně – děsivě. Jinak je Ghost Theory ve vývoji pro PC (Windows, Mac, Linux), PS4 a Xbox One.

Jedním z hlavních stretch goalů chystané kickstarterové kampaně má být implementace RPG prvků v podobě základny, kde v rámci rozpočtu řídíte výzkum nových zařízení, posíláte dle jejich schopností na mise další lovce duchů, pracujete se získanými surovinami atd. Sami jsme zvědaví, jak vysoko bude finanční cíl nastavený, a jak realistické bude jeho dosažení, potažmo překonání v zájmu dosažení výše zmíněného stretch goalu. Dozvíme se to velmi brzy.

Tagy: Kickstarter česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.