zavřít

České kyberpunkové RPG Dex zamířilo na Kickstarter

PC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Před rokem vás Petr informoval, že české studio Dreadlocks oznámilo dvourozměrné, krásně stylizované, kyberpunkové RPG Dex. Už na začátku se vyznačovalo pěkně popsaným světem a hlavně obrázky i videi, které dýchají atmosférou. Nyní se Dreadlocks rozhodli vydat na Kickstarter, aby získali finance na další část vývoje hry.

Jasně deklarují, že hru dokončí tak či tak a finance z Kickstarteru půjdou jen na část vývoje. Primárně jde o náklady na distribuci médií s hrou, zaplacení plného dabingu, korekturu a editaci anglických textů od Andyho Wolfendona, zaplacení externistů a najmutí dalších testerů do týmu.

Ostatně, nač vše by peníze šly, si můžete přečíst na stránkách projektu. Dreadlocks navíc chtějí velmi umírněných a rozumných 14 tisíc liber, což je částka naplnitelná a sympatická. Tím spíše, že Dex vypadá opravdu dobře. Kombinuje klasický sidescrolling s kyberpunkovou atmosférou a RPG prvky. Navíc by všechny překážky ve hře měly být řešitelné různými způsoby podle vaší chuti a schopností.

...

K tomu patří i nezbytná součást kyberpunku, tedy kyberprostor pro hackování. Ten bude přítomný ve všech herních lokacích, takže nepůjde jen o jednotlivé minihry, ale kompletní druhou rovinu hry, díky níž půjde problémy řešit skrze hackování. Datum vydání je momentálně stanoveno na červen 2014, ale teoreticky se může ještě měnit. O tom, zda kickstarterovému projektu Dex přispějete, se můžete rozhodnout na stránkách kampaně.

Tagy: RPG kyberpunk 2D

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.