zavřít

CD projekt odhalil prostředí RPG Cyberpunk a ukázal REDkit

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Podzimní konference CD Projektu přinesla, vedle spousty informací o GoG.com, také něco málo, ale opravdu jenom málo, o chystaném RPG Cyberpunk. Vlastně, od teďka už Cyberpunk 2077, jak zní nově odhalený oficiální název hry, který zároveň leccos prozrazuje o zasazení hry v Cyberpunk universu.

Hra bude vycházet z pen & paper RPG Cyberpunk 2020 (jak už víme od oznámení), ale díky posunutí hry o 57 let do budoucnosti dostanou hráči znalí zmíněné deskové hry příležitost poznat známé lokace v novém hávu (Forlorn Hope). Ono se toho během skorot 60 let leccos změní. Cyberpunk 2077 se bude odehrávat v Night City, charakterem by mělo jít spíše o sandboxový titul, a pokud jde o konkrétní detaily, tak se dočkáte i čistě bojové zóny ovládané gangy - legendárního (říká tiskovka) Afterlifu.

Příběhově půjde o nelineární záležitosti se spoustou zbraní, implantátů i gadgetů, abyste si mohli zvolit svůj vlastní způsob, jakým se vypořádáte s nebezpečenstvími Night City. Další informace o hře se budete postupně dozvídat na oficiálním blogu, zatím zde najdete úvodní záznam od šéfa vývoje Mateusze Kanika, představení tvůrce původního Cyberpunku Mika Pondsmitha a pojednání o tom, jak adaptovat pravidla deskového RPG do počítačové hry.

Abych to nekouskoval, tak rovnou zmíním i ukázku REDkitu, nástroje pro tvorbu modů, respektive vlastních Zaklínačských dobrodružství s pomocí assetů z druhého Zaklínače. Vývojáři předvedli zrychlené video (k nahlédnutí níže) zahrnující tvorbu celé lokace včetně jednoduchého questu a vypadalo to více než intuitivně.

REDkit bude dostupný během první poloviny příštího roku, aktuálně se nachází ve fázi uzavřené bety a s jeho doděláním a odladěním pomůže 100 vybraných moderských týmů. REDkit bude v podobě updatu pro druhého Zaklínače distribuován samozřejmě zcela zdarma. Další dobrá zpráva, ale na to už jsme si u CD Projektu zvykli.

Tagy: akční RPG kyberpunk modifikace

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.