zavřít

Amazing Spider-Man 2 vyjde opět s filmem a bude lepší na síti

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 3DS Xbox 360 Wii U Xbox One

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Některým herním značkám a sériím chybí zdravé sebevědomí, proto si mezi hráče netroufnou jinak, než v doprovodu dospělého rodiče, většinou z filmové branže. Spider-Man je poslední roky ukázkovým příkladem takového posery, a nezdá se, že by se to mělo v brzké době změnit. Přitom by Pavoučkovi stačila jedna fakt dobrá hra a mohl by mezi hráče se vztyčenou hlavou.

Jenže v té fakt dobré hře bude asi jádro zakopaného pudla. The Amazing Spider-Man z minulého roku byla slušná hra, ale nic víc. Kdyby obsahově i marketingově nebyla spojená s filmem, těžko by obstála. Aniž bych přitom chtěl hru shazovat dopředu, bojím se, že čerstvě ohlášený The Amazing Spider-Man 2 na tom nebude o nic lépe. Hlavním mottem vývojářů z Beenox totiž dle tiskovky není herní prvky vylepšit, ale jen je rozšířit.

Zatímco The Amazing Spider-Man příběhově navazoval na události z filmu, The Amazing Spider-Man 2 má být alternativním dobrodružstvím, které se odehrává spíše paralelně s událostmi filmovými. Vlastně ale s příběhem filmu nebude mít hra nic moc společného – sveze se s ním marketingově.

Fanoušky první hry čeká ta samá automatická hratelnost i ve dvojce. Opět vám tedy tvůrci budou říkat, kdy máte jaké tlačítko zmáčknout, aby to mělo ten a ten efekt. Chtějí vám ovšem nadělit více schopností, předhodit nové nepřátele a rádi by vás potěšili upraveným systémem pohybu replikou Manhattanu, která by měla být vyzdobena větší mírou detailu. Pokud jde konkrétně o pohyb, tak Spider-Manova vlákna už by se měla v nové hře zachytávat o budovy, a vůbec by pohyb nad rušnými ulicemi měl být dynamičtější.

...

Nový systém "Hrdina nebo Hrozba" bude sledovat, jak důkladně se Spider-Man věnuje potírání zločinu. Když se mu bude dařit, čeká jej odměna. Když nechá zločince v ulicích řádit, mělo by to mít příběhové důsledky. Posíleny by měly být také lehké RPG prvky, konkrétně budou k dispozici nové druhy pavoučích sítí.

Návrat hlásí i pasáže, kdy v kůži Petera Parkera budete bez pavoučího oblečku chodit Manhattanem po svých. Nebude jich ovšem mnoho, jak se dušují vývojáři, a jejich náplň by měla být zajímavější.

The Amazing Spider-Man 2 vyjde prakticky na všech dostupných herních systémech (PS3, PS4, X360, Xbox One, PC, 3DS, WiiU) nedlouho před premiérou filmu, která je naplánovaná na začátek května 2014.

Tagy: akční adventura filmová hra

Zdroje: tisková zpráva,Polygon

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.