zavřít

Age of Empires II rozšíří již brzy třetí datadisk, zaměřený na Jihovýchodní Asii

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Nesmrtelná strategie Age of Empires II ožila před pár lety ve své HD verzi, a právě ta se zanedlouho dočká dalšího rozšíření. V pořadí už třetí oficiální datadisk, The Rise of the Rajas, vyjde 19. prosince a byť se na Steamu tváří jako DLC, vypadá to na plnohodnotný datadisk, který toho do hry přidá docela dost: nové civilizace, jednotky, technologie a svým zaměřením pokryje Jihovýchodní Asii.

Age of Empires II HD: The Rise of the Rajas rozšíří hru především o čtyři nové civilizace, v čele s Barmánci. Jejich unikátní jednotkou je Arambai: kavalerie s útokem na dálku, se sice smrtícím, ale velmi nepřesným útokem. Druhým přídavkem jsou Khmérové, jejichž unikátní jednotkou je Ballista Elephant. Toho můžete navíc vylepšit tak, aby střílel dva projektily zároveň.

Malajci jsou zase pro změnu ostrovním národem, jejichž doky můžete vylepšit na přístav, který umí střílet šípy. Unikátní jednotku zde zastupuje extrémně levný pěchotní Karambit Warrior. Právě díky jeho ceně s ním lze protivníka zahltit. Poslední novou civilizací do party jsou Vietnamci, chlubící se silnými střeleckými jednotkami. Unikátní je Rattan Archer: silně obrněná jednotka na dálku, se kterou si nepřátelští lučištníci jen tak neporadí.

Age of Empires II HD: Rise of the Rajas

S novými národy se pojí i čtyři nové, plně namluvené kampaně: Gajah Mada, Suryavarman I, Bayinggaung a Lê Lợi. Za nové národy a jejich speciální jednotky vás ale samozřejmě nikdo hrát nenutí, a i pokud preferujete některý ze stávajících národů, užijete si některých nových jednotek. Age of Empires II HD: The Rise of the Rajas totiž do hry přidá taky dvě nové generické jednotky: Battle Elephant pro všechny národy a pak Imperial Skirmisher (vylepšení starého známého Elite Skirmisher), který je dostupný pro Vietnamce a všechny jejich spoluhráče v týmu.

S novými národy a jednotkami budete moct pobíhat i po nových prostředí, od deštných pralesů, pláží, až po novinku ve formě mělčin. Na nich právě půjde stavět jak námořní, tak pozemní jednotky a lodě jimi budou moct proplouvat. Nový terén najdete na každé z pěti nových náhodných map, plus přibude také pět nových speciálních map, pět map založených na reálných místech, nové objekty do editoru scénářů a aby toho nebylo málo, tak ještě Spectator Mode.

Age of Empires II HD: Rise of the Rajas

Age of Empires II HD: The Rise of the Rajas toho 19. prosince přidá jednoduše hodně, vzhledem k tomu o jak starou hru jde. I když svým způsobem jde o hru z roku 2013, která ve své době fanoušky spíše zklamala (recenze). Časem se ale dočkala tolik potřebných patchů a také nového obsahu. Nesmrtelná klasika tak v nové a upravené verzi nejen že přežívá, ale ještě se díky vývojářům ze SkyBox Labs, Forgotten Empires a vydavateli Microsoft rozšiřuje.

Tagy: strategie historická dlc izometrické realtime datadisk

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.