Xpand Rally a ukázky poničení vozidel
zdroj: tisková zpráva

Xpand Rally a ukázky poničení vozidel

2. 8. 2004 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Open Dynamics Engine, na kterém je postavena závodní hra Xpand Rally polských vývojářů Techland, umožňuje mj.

také realistickou simulaci poškození vozidel. Ukázky více či méně poškozených aut nyní můžete shlédnout v naší galerii. Kdyby vám to snad ale nestačilo, na oficiálních stránkách je kromě dalších obrázků k vidění i tématický filmeček.

Parametry všech objektů ve hře jsou plně konfigurovatelné, takže je možné nastavit jejich nejrůznější vlastnosti i individuálně, jako např. koeficient tření, pružnosti, maximálních rychlost a mnoho dalšího. Všechny objekty obklopující trať proto budou mít v závislosti na svých fyzických parametrech při kolizi na vozidlo specifický vliv. Může tak dojít například pouze k poškrábání laku a odření barvy, poničení celého trupu vozu, a to třeba k částečnému nebo úplnému zničení nárazníků, částečnému nebo úplnému odtržení spoilerů, dveří, kapoty, střechy, vysypání skla i světel, poškození tlumičů a brzd, protržení pneumatik, upadnutí kol, zničení stabilizátorů, motoru (např. zadření) i převodovky. Všechny tyto defekty budou vidět buď přímo, anebo začnou blikat kontrolky na panelu, když půjde o skrytou závadu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Navíc, vedle modelu zničení vozů má Xpand Rally obsahovat také systém zranění řidiče, což je v tomto žánru novinkou. Herní interface vás bude informovat zároveň i o jezdcově fyzické kondici. Když pak dojde k nějaké kolizi, může to odnést nejen samotný vůz, ale také jeho řidič. Jeho stav bude záviset mj. i na způsobu, jakým během nehody reagoval. V případě, že dojde k poranění jeho hlavy, může se dokonce stát, že se vám rozmaže obraz a celkově budou řidičské schopnosti jezdce omezené.
zdroj: PR

korgull

Nejnovější články