Výlet do minulosti se strategií Chicago 1930
zdroj: tisková zpráva

Výlet do minulosti se strategií Chicago 1930

16. 8. 2003 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Německé studio Spellbound, mající na svědomí například Desperados nebo Robin Hood: Legend of Sherwood, už nějaký ten pátek zadělává na novou real-time strategii z prostředí USA třicátých let, příznačně pojmenovanou Chicago 1930.

Od roku 1919 zavedená prohibice, všudypřítomná mafie se svými ilegálními aktivitami a relativně bezmocní strážci zákona. To je přesně svět, do kterého se dostanete a ve kterém si také budete moci zvolit, na čí stranu se přidat.

Pokud se rozhodnete rozšířit řady kriminálníků, stanete se Jackem Beretto, pravou rukou mafiánského bosse Dona Falcone. Postupně budete získávat moc nad jednotlivými čtvrtěmi města a kampaň ukončíte ukladnou vraždou státního zástupce. Coby federální agent Edouard Nash naopak vraždou začínáte, či lépe jejím vyšetřováním. Úkolem kampaně za "hodné" je postupně vyčistit Chicago od všech gangů a znovu v něm nastolit mír a pořádek. Zatímco kampaň za mafiány je více akční (vyhrožujete, kradete, unášíte, zabíjíte), policejní zase vyžaduje pomalejší postup, preciznější práci, vyšetřování a obecně více taktiky. Hojně mají být využity též stealth prvky.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Ačkoliv kampaně na sebe navazují, jejich pořadí si můžete libovolně prohodit. Obě mají mít nelineární průběh, protože o dalším postupu rozhodujete v průběhu hraní, a obě budou čítat po deseti misích. Kromě hlavního hrdiny si před každým levelem vyberete též čtyři další postavy a celkem tak během jedné kampaně můžete vystřídat až patnáct různých osob. Každý charakter má určovat pět atributů, a to konkrétně střelba, boj zblízka, hod, zdraví a charisma.

V Chicago 1930 se dostanete celkem do osmi lokací - najdete tu luxusní hotel, továrnu, nevěstinec, restauraci, vlakové nádraží, přístav, odlehlý motel i bytový komplex. Hra nebude mít pause mod, ale zato při příliš rychlých akcích nabídne možnost zpomaleného pohybu, tzv. slow motion mod. V naší galerii přibyla dvacítka skvělých screenshotů, které by v žádném případě němly uniknout vaší pozornosti. Smysl pro detail se podle nich tvůrcům tedy rozhodně upřít nedá. Strategii Chicago 1930 vydá Wanadoo ještě na podzim 2003.
zdroj: IGN, TTG

kate

Nejnovější články