Dnes už naštěstí hlavní nápor opadl a kapacita download serveru je naplněna "jen" ze 75%, takže se situace vrátila do starých kolejí a stahování čehokoliv začíná ihned po kliknutí na lokální link. Obrovského zájmu se pochopitelně snaží marketingově využít i vydavatel UbiSoft, který dnes uvolnil trio nových screenshotů, jež vás mají dostatečně navnadit na plnou verzi Far Cry vycházející někdy na jaře.



nové obrázkykompletní galerie
V souvislosti s demem je zajímavé sledovat diskusní fóra na homepage nebo fanouškovské stránce FarCryHQ, kde se nedá nevšimnout mnoha stížností od majitelů grafických karet s čipem ATI Radeon. Ti kritizují buď nízký počet snímků za sekundu a chyby v obrazu při zapnutí antialiasingu nebo při použití poslední verze 4.1 ovladačů Catalyst (s předchozími 3.10 je prý vše v pořádku). Paradoxní na tom je, že společnost ATI na svém webu uvádí Far Cry jako jednu z oficiálně podporovaných her, která by tím pádem měla fungovat bez jakýchkoli problémů.
Vznikly už také první neoficiální modifikace singleplayerového dema, jako například vylepšení dalekohledu. Nebo existuje návod k editování jednoho XML souboru, aby vozidlo, žralok, papoušci či jiné věci byly vidět i při hraní na slabších HW konfiguracích. Update 22:00 - již upravený soubor s touto změnou si stáhněte zde (100 KB a nahrajte ho s pomocí Total Commanderu do souboru level.pak v adresáři \Levels\Fort). Pokud chcete přispět vývojářům z CryTeku se svými tipy a nápady, jak by se Far Cry dalo zdokonalit, máte možnost v tomto diskusním fóru.
Update 22:00 - čtenář virtuoso nám poslal svůj upravený soubor mission_fort.xml (100 KB), s kterým by po vás ve Far Cry demu už neměly střílet helikoptéry, když se vydáte prozkoumávat celý ostrov. Nahrajte ho opět s pomocí Total Commanderu do souboru level.pak v adresáři \Levels\Fort.