Toulky vodním světem v Aquanox 2
zdroj: tisková zpráva

Toulky vodním světem v Aquanox 2

27. 8. 2002 12:30 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Německý vývojový tým Massive Development vloni vypustil do světa střílečku, která své hráče přivedla do doslova vod neprobádaných, neboť se odehrávala pod vodou.

Ano, tušíte správně, že řeč je o střílečce Aquanox, která si získala oblibu především evropského hráčského publika. Jak tomu bude s jejím druhým pokračováním se doopravdy dozvíme nejdříve v listopadu, až se hra nyní již oficiálně nazvaná Aquanox 2: Revelation konečně objeví na pultech obchodů. Nicméně, některé maličkosti už nyní můžete vypozorovat z naší galerie, kam dnes připlavalo několik zcela nových obrázků.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Jak to zatím vypadá, tak asi největší změna proběhla v kokpitu. Určité renovace se dočkal také ovládací panel. Pokud jste měli pocit, že v původní hře Aquanox vám cosi bránilo v pohybu a rozhledu, v Aquanox 2 si budete užívat maximální volnosti hlavně tedy co do 360 stupňové schopnosti rotace po všech třech osách. Aby toho ale nebylo málo, nechají vás tvůrci přizpůsobit si ovládání ku obrazu svému.

Jestliže jste v prvním Aquanoxu zastali roli podvodního žoldáka jménem Emerald "Deadeye" Flint, v Aquanox 2 se připravte na novou postavu, jejíž jméno je William Drake. Mechanismus hraní bude téměř nezměněn, tedy opět budete mít přístup hned k několika podvodním vozítkům, ve své ponorce pak budete proplouvat temnými hlubinami z perspektivy vlastního pohledu a k ovládání vám postačí kombinace klávesnice a myši. Avšak způsob, kterým se dostanete z jedné mise do druhé je zcela jiný. Především - hra bude tentokrát nelineární a vy si budete moci vybrat, jakou misi se právě teď pokusíte zdolat. Ve skutečnosti tak můžete mít až tři rozehrané mise, přičemž tyto všechny jsou během toho vyznačeny na příruční mapě, která zobrazuje nejen pozici jednotlivých základen, ale také lokace vašich současných úkolů. Navíc - celkový počet NPC (non-playable character) byl zredukován z původních 83 na 12, což prý tvůrcům mj. umožnilo zaměřit se na posílení společenské interakce a dialogů.

Na konci každé mise na vás k tomu všemu čeká odměna v podobě např. lepšího blasteru nebo jednorázové zbraně. Tyto odměny jsou náhodně generovány, takže když jednu misi dokončíte vícekrát, pokaždé můžete dostat něco jiného. Některé levely v sobě skrývají i jakési bonusové oblasti, které čekají na své odhalení, aby pak navýšily hodnotu odměny, jež vás nemine po dokončení mise. Mimochodem, celkový počet misí v Aquanox 2: Revelation je 30.
zdroj: GameSpot

korgull

Nejnovější články